Skip to main content
date & time: Sunday, 15 October 2023, 19:00
Venue: Progresja – Main Stage
address: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
price: 129-
organizer: FKP Scorpio
time table:
19:00 - wejście
20:00 - start

Najsłynniejszy fiński stand-uper ISMO wystąpi 15 października w Progresji!
Jako niezwykły obserwator, ISMO potrafi sprawić, że ludzie dostrzegają znane rzeczy na nowo dzięki jego niepowtarzalnej perspektywie.
ISMO rozpoczął karierę komediową w 2002 roku w swoim rodzinnym kraju, Finlandii, stając się jednym z najbardziej topowych komików w kraju.
W Stanach Zjednoczonych zadebiutował w 2014 roku w klubie Laugh Factory w Hollywood, gdzie zdobył tytuł “Najzabawniejszej Osoby na Świecie”. W grudniu 2015 roku przeniósł się z Finlandii do Los Angeles i od tego czasu występuje przed wyprzedanymi widowniami na całym świecie, w tym w USA, Kanadzie, Australii, Meksyku i Europie. ISMO zwrócił na siebie także uwagę na największych festiwalach komediowych, takich jak: Just For Laughs (Montreal, Toronto i Bermuda), Sydney Comedy Festival, Melbourne Comedy Festival, Edinburgh Fringe i The New Zealand International Comedy Festival.
Pojawił się również w programie Last Call with Carson Daly w NBC i stał się pierwszym fińskim komikiem, który wystąpił w programie Conan w 2018 roku. Fragment występu Ismo w programie Conan stał się jednym z najczęściej oglądanych wystąpień w późnych godzinach wieczornych, osiągając ponad 70 milionów wyświetleń.

CYTATY MEDIALNE
“Główny punkt wieczoru. Jego obserwacyjny humor z fińskim akcentem można winić za zalane maskarą łzy. Podniósł ocenę show nie tylko z pięciu gwiazdek, ale do pięciu gwiazdek michelina – czołówka.”
– Stuff Entertainment –
“Leikola to skandynawski Mitch Hedberg; dziwak z kilkoma dodatkowymi zwrotami.” ****
– The List –
“Wspaniały ambasador stand-upu.” ****
– Three Weeks –
“Jak na człowieka posługującego się drugim językiem, Ismo Leikola jest niesamowicie trafny, charyzmatyczny i zabawny.” ****
– The Dubliner –
Wspaniały Fin Ismo Leikola rozbawiający publiczność swoim szalonym żartem o “obcokrajowcu za granicą”. Ma zabawnie nieprzewidywalny umysł i dar do komicznych nieporozumień, co prawdopodobnie uczyniło go gwiazdą wieczoru.”
– Chortle –
“Najbardziej wnioskodawczy komik w Finlandii w tym momencie. Zaskakujący styl Leikoli nie osłabł przez lata. Leikola jest geniuszem w tym, jak postrzega, słyszy i rozumie rzeczy w zupełnie unikalny sposób.”
Kouvolan Sanomat Newspaper-