Skip to main content
support: Zamilska + Owls Woods Graves + Krzta
date & time: Saturday, 11 November 2023, 18:30
Venue: Progresja – Main Stage
address: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
price: 99-120
organizer: Knock Out Productions
time table:
18:00 - wejście
19:00 - 19:30 - Krzta
19:45 - 20:30 - OWG
20:45 - 21:30 - Zamilska
21:50 - 23:10 - Furia

Takiej trasy jeszcze u nas nie było. Najbardziej zróżnicowani gatunkowo, jaskrawi w swoich niszach twórcy połączą siły i zagrają w ośmiu polskich miastach.

Kto by pomyślał, że black metal Furii da się połączyć z jadowitym techno Zamilskiej? Kto by przypuszczał, że do tego zestawu można dopasować jeszcze black/punkowych chuliganów z Owls Woods Graves i mathcore’owych sludge’owców z Krzty? Takiej fuzji wszyscy potrzebowaliśmy.

Nadchodząca trasa będzie promować nowe, wyczekiwane wydawnictwo Furii – album „Huta Luna”, który ukaże się 10 października od Pagan Records.

Wojaże tej czwórki obejmą osiem następujących przystanków:
2 XI @ Poznań, Tama
3 XI @ Bydgoszcz, Fabryka Loyda
4 XI @ Szczecin, Kosmos
5 XI @ Gdańsk, B90
9 XI @ Kraków, Kamienna12
10 XI @ Wrocław, Stary Klasztor
11 XI @ Warszawa, Progresja
12 XI @ Lublin, Radio Lublin

Jak wspominał sam Nihil, zaczynali od “typowego norweskiego black metalu”, choć w bardzo konkretnym tempie odlecieli na własną orbitę. Co grają dziś? Czy to nekrofolk? A może po prostu nawiedzony rock? Nie tak łatwo określić, ale Furia jest zespołem niepodrabialnym – nie ma i nie będzie drugiego takiego w polskiej ekstremie. Te natchnione utwory niesione niekonwencjonalną poetyką rozpoznacie w zasadzie od razu. Gdy wydawali “Księżyc milczy luty” w 2016 r. u stóp mieli całe podziemie, a nawet scenę alternatywną. Gdy objeżdżali Polskę jako zespół w “Weselu” w reżyserii Jana Klaty, zachwytom nie było końca. Nowy album również zapewni wiele dobrego. W przypadku Furii przecież nie może być inaczej. Czy zwykłe czary wciąż wieją? O tym przekonamy się już wkrótce.

ZAMILSKA (Polska) techno, industrial

Zamilska to nie-metal, a jednak metal pełną gębą. I nie chodzi tu tylko o to, że od lat jest fanką ekstremy, lecz o to, że jej zbudowana na elektronice twórczość emanuje iście metalową intensywnością. W piosenkach artystki ze Śląska znajdziecie jednak nie tylko ciemne barwy, tylko całą paletę różnorodnych brzmień i nastrojów. Bo Zamilska oprócz silnie zrytmizowanego techno i industrialu proponuje także brzmienia popowe czy – okazjonalnie – gotyckie lub nawet egzotyczne, jak chociażby na ostatnim albumie “Uncovered”. Natalia na scenie jest sama, ale pożera za pięciu. Dajemy słowo.

https://www.facebook.com/zamilska
https://instagram.com/zamilska?igshid=MmU2YjMzNjRlOQ==

OWLS WOODS GRAVES (Polska) black metal, punk

Artysta The Fall w flagowym hicie z ostatniej płyty Owls Woods Graves przestrzega, że idzie diabeł, ale my przyjmujemy go z otwartymi ramionami. Bezpardonowy, brudny, momentami sięgający wręcz do street punka black metal w wydaniu krakowskiego projektu to cios między oczy i hity do skandowania pełną piersią. Tak zresztą było na ich inauguracyjnym koncercie w Krakowie – na scenie rzeź, pod sceną chaos, mosh i chórki robione przez calutką publiczność. W końcu wszyscy jesteśmy antychrześcijańskimi chuliganami.

https://www.facebook.com/owlswoodsgraves
https://instagram.com/owlswoodsgraves?igshid=MmU2YjMzNjRlOQ==

KRZTA (Polska) sludge metal, mathcore

W ciągu ostatnich dwóch lat Krzta bardzo szybko przeskoczyła ze statusu olsztyńskiej ciekawostki do bycia jednym z bardziej intrygujących zjawisk polskiej sceny ekstremalnej. Ich dojmująco ciężki sludge w pomieszaniu z emocjonalnym, a jednocześnie zagmatwanym mathcorem nie jest łatwy w obsłudze, ale za to trafia w serce bez żadnego mizdrzenia się.

https://www.facebook.com/krztaband
https://instagram.com/krzta_band?igshid=MmU2YjMzNjRlOQ==

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod