Date & time Venue Main Stage - Progresja Tickets 70-90 Lineup 19:00 - drzwi/doors
20:00 - Moosak
21:30 – 22:30 - Danger
22:30 – Avtomat
01:00 – koniec
Ticket distribution
goout.net
progresja.com
KARNETY: https://goout.net/pl/billety/warsaw-music-week-2017/cinb/
Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Danger – francuska elektronika na WMW

6. października w Progresji jako headliner ósmej edycji festiwalu Warsaw Music Week wystąpi Danger.

W 2007 roku single artysty posługującego się pseudonimem Danger zaczęły wychodzić na światło dzienne dzięki wydawnictwu Ekler’o’shock. Jego pierwsze utwory zawierały m. in. eksperymenty związane z miksowaniem muzyki z pojedynczymi sylabami artykułowanymi przez samego artystę.

W czerwcu 2014 roku w paryskim klubie Nouveau Casino, Danger zaprezentował swój projekt SUNSET.
Na kolejne produkcje trzeba było poczekać dwa lata. Również w czerwcu 2016 roku artysta opublikował kawałek „6:24”. Był on jednym z pięciu jego autorstwa, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej gry Furi.

W listopadzie tego samego roku z okazji dziesiątej rocznicy działalności na rynku muzycznym Danger ogłosił nowy album 太鼓 (taiko).

Ten album jest swoistą hybrydą wschodniej i zachodniej muzyki, poczynając od retro z lat 80-tych po wpływy współczesne” – opisuje swoje najnowsze dzieło Danger.
Franck Rivoire zaczął posługiwać się w internecie pseudonimem Danger w chwili kiedy utworzył swoje konto na platformie Myspace, uważając, że dzięki tak popularnemu słowu wielu ludzi odkryje jego muzykę. Ten PR-owy zmysł zawdzięcza także swojej drugiej profesji, czyli grafice komputerowej, którą zajmował się zanim pochłonęła do muzyka.

Ciekawostką jest także sposób nazywania przez artystę swoich utworów. Każdy z nich nosi nazwę od konkretnej godziny w ciągu doby, kiedy to został ukoń koczy np. „11:30”. Wyjątkiem jest „88:88”, który odnosi się do komunikatu na elektronicznym zegarze, który pojawił się muzykowi z powodu przerwy w dostawie prądu.

Moosak to francuski projekt który zadebiutował w 2015 roku płytą “Skull`s Empire”. Inspiruje się takimi klasykami gatunku jak Daff Punk, Justice, SebastiAn i Kavinsk .

Avtomat to solowy projekt audiowizualny grafika, muzyka i didżeja, Kajetana Łukomskiego.

By clicking "Continue", closing this message or staying on this website you agree to your data being processed by Progresja Music Zone Sp. z o.o. The data is processed only for analytical purposes. Continue