Date & time Venue Main Stage - Progresja Tickets 90-100 Lineup 18:00 - drzwi
19:30 - Exlibris
20:30 - WASP
Ticket distribution
knockoutprod.net
progresja.com
Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Nastąpiła mała zmiana w koncertowym line-upie warszawskiego koncertu W.A.S.P.

Niestety grupa Beast In Black była zmuszona odwołać wszystkie występy na trasie koncertowej u boku W.A.S.P.. Zamiast grupy z Finlandii, w Warszawie wystąpi Exlibris.
Na koncert zapraszamy 25 listopada do warszawskiego klubu Progresja. Z okazji 25. rocznicy wydania „The Crimson Idol”, W.A.S.P. zagra na żywo wszystkie utwory z wspomnianego albumu. Koncertowy set zostanie uzupełniony dodatkowo o trzy kompozycje, które w zamyśle lidera grupy Blackiego Lawlessa miały się znaleźć na koncepcyjnym materiale. Drugą część show uzupełnią największe hity zespołu z “Blind In Texas” i “I Wanna Be Somebody” na czele.

W.A.S.P. (USA) hard rock, heavy metal

W 1982 roku, czyli równo 35 lat temu, charyzmatyczny nowojorczyk Blackie Lawless (naprawdę Steven Duren, mający wcześniej krótki flirt z New York Dolls) założył w Los Angeles zespół W.A.S.P. Parę lat później kapela miała już na swoim koncie złote i platynowe płyty, stanowiła awangardę melodyjnego rocka/hard rocka/metalu rodem z Kalifornii, a muzycy mieli reputację wariatów (rzucali w publikę surowym mięsem i pili krew), degeneratów i zboczeńców, których interesują tylko alkohol, narkotyki i łatwe dziewczyny, konsumowane w dużych ilościach. Od lat ten sposób życia W.A.S.P. nie dotyczy. Nie tylko dlatego, że zmienił się skład, i to nie raz, lecz głównie dlatego, że Blackie przeszedł nawrócenie religijne i jego postępowanie determinowane jest dekalogiem. Sorry, taki mamy klimat, że “Animal (Fuck Like A Beast)” na żywo już nie usłyszycie. Ale głos lider zespołu wciąż ma jedyny w swoim rodzaju, a i umiejętności pisania dobrej muzyki mu nie odebrano, czego dowodem znakomicie przyjęty album “Golgotha” z 2015 roku.

Rok 2017 to nie tylko rocznica powstania W.A.S.P. To również ćwierćwiecze kultowej płyty “The Crimson Idol”, koncepcyjnego wydawnictwa, którym Blackie udowodnił światu, że o poważnych sprawach też pisać umie. Do tego w studiu miał wsparcie świetnego perkusisty Frankiego Banalli. Z okazji jubileuszu W.A.S.P. wykona na najbliższej trasie koncertowej płytę “The Crimson Idol” w całości! Do tego w setliście znajdą się trzy piosenki, które w zamyśle Lawlessa miały trafić na album, lecz ostatecznie się na nim nie znalazły. Opowieść o gwieździe rocka Jonathanie to nie wszystko. Blackie z kapelą podzieli koncert na dwa sety. W drugim zabrzmią największe hity W.A.S.P. z “Blind In Texas” i “I Wanna Be Somebody” na czele. Zapowiada się naprawdę wyjątkowe przeżycie dla fanów zespołu.
Sprawdź, jeśli lubisz: Twisted Sister, Lizzy Borden, Motley Crue, Judas Priest, Ozzy Osbourne…
http://www.waspnation.com
https://www.facebook.com/W.A.S.P.Nation

EXLIBRIS (Polska/Finlandia) heavy metal

Exlibris to heavy metalowy zespół z Warszawy, działający na scenie od 2003 roku, łączący w swej muzyce klasyczne metalowe riffy z niebanalnymi formami i symfonicznym rozmachem. Na koncie mają dotychczas dwa albumy (w tym jeden wyróżniony tytułem Albumu Miesiąca przez magazyn Metal Hammer) i koncertowe DVD. Dzielili scenę z zespołami takimi jak Def Leppard, Primal Fear, Steel Panther, czy Lordi.
Od 2016 – za sprawą dołączenia do zespołu fińskiego wokalisty Riku Turunena – Exlibris funkcjonuje w składzie międzynarodowym. Obecnie zespół jest jest w ostatniej fazie produkcji nowego albumu p.t. „Innertia”, który ukaże się w przyszłym roku i będzie zdecydowanie najmocniejszym z dotychczasowych dokonań grupy.

www.exlibrisband.com
www.facebook.com/exlibrisband

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

By clicking "Continue", closing this message or staying on this website you agree to your data being processed by Progresja Music Zone Sp. z o.o. The data is processed only for analytical purposes. Continue