Date & time Venue Main Stage - Progresja Tickets 130-150 Organizer Metal Mind Productions Additional Info Cancelled Ticket distribution
biletin.pl
ebilet.pl
eventim.pl
shop.metalmind.com.pl

Sorry, this entry is only available in Polish.

Przekazujemy wiadomość od grupy Therion. Zespół zdecydował się odwołać europejską trasę koncertową, w tym koncerty w Polsce.

Oświadczenie Therion:

“Z przykrością informujemy, że jesteśmy zmuszeni odwołać trasę koncertową w Europie. Ma to związek z problemami z naszym (byłym już) agentem odpowiedzialnym za booking, a także z możliwymi obostrzeniami pandemicznymi jesienią oraz stale rosnącymi kosztami produkcyjnymi. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to wrócimy do Europy w przyszłym roku.”

Aby zwrócić bilet, należy zgłosić się do punktu, w którym został zakupiony.

————

Therion na dwóch koncertach w Polsce!

Therion, szwedzki zespół grający symfoniczny metal, odwiedzi Polskę na jesiennej trasie i zagra w naszym kraju dwa koncerty: 29 listopada 2022 r. w krakowskim klubie Studio oraz 30 listopada 2022 r. w warszawskiej Progresji.

29.11.22 – Kraków, Studio
30.11.22 – Warszawa, Progresja

Therion to szwedzka grupa założona w 1987 r. przez Christophera Johnssona. Zespół zaczął funkcjonować pod nazwą Blitzkrieg, następnie jako Megatherion, a rok później przyjął obecna nazwę. Debiutancki album „Off Darkness” ukazał się w 1991 roku. Z początku dali się poznać jako twórcza death metalowa formacja, m.in. wydając w 1992 roku album „Beyond Sanctorum”. Na trzeciej płycie „Symphony Massem: Ho Drakon Ho Megas” (1993) i czwartej zatytułowanej „Leppaca Kliffoth” (1995) nadszedł czas na liczne eksperymenty i zmianę składu zespołu. Jako trzon do dziś pozostał jedynie Christopher, autor większości tekstów.
Późniejsze dokonania łączą w sobie elementy muzyki klasycznej i opery wraz z szeroko pojętym nurtem metalowym, z wpływami heavy metalu i progresywnego rocka. W 1996 roku ukazuje się ich piąty krążek, „Theli”, który okazał się przełomowy w ich karierze. Styl Therion zaczęto określać jako symphonic opera metal, w którym można odnaleźć progresywnego rocka lat 70-tych, heavy metal lat 80-tych, muzykę orientalną i wiele innych motywów.
Album “Vovin”, który ukazał się pod szyldem Theriona, faktycznie był solowym albumem Christofera. Był to dotychczas najlepiej sprzedający się krążek formacji, który rozszedł się w Europie w nakładzie 125 000 egzemplarzy. Nagrania „Deggial” oraz „Secret of the runes” są przykładem na genialne połączenie chwytliwego metalu oraz muzyki klasycznej i operowej.
Do 2004 r. zespół zgromadził nowy materiał liczący 55 piosenek. Ze względu na to, że taki materiał wystarczył na trzy studyjne albumy, zespół zdecydował wydać podwójny album, a pozostałe utwory umieścić później na ostatnim albumie trylogii. „Lemuria/Sirius B” to najbardziej monumentalne dzieło zespołu Therion – oprócz klasycznych (gitara, bas, perkusja) użyto takich instrumentów jak bałałajka, mandolina czy domra. Nagrań dokonano z praską orkiestrą, fortepianem, klawikordem, wykorzystano solowe partie operowe i 32 osobowego chóru. Muzykę prawdziwych kościelnych organów nagrano w najstarszym kościele w Kopenhadze. W sumie, w przygotowaniu wydanego w 2004 r. podwójnego albumu „Lemuria/Sirius B” brało udział 171 muzyków.
Dyskografię grupy zamyka krążek „Leviathan” (2021), a w 2022 roku ma ukazać się jego następca – „Leviathan 2”.

Buy tickets here (hidden)

By clicking "Continue", closing this message or staying on this website you agree to your data being processed by Progresja Music Zone Sp. z o.o. The data is processed only for analytical purposes. Continue