Zgodnie z wydaną 28.03.2020 specustawą bileterie mają wydłużony czas na zwrot należności za bilety na koncerty, które zostały odwołane lub przeniesione z powodu epidemii koronawirusa. Zwrot może odbyć się w dwojaki sposób: pieniądze mogą być zwrócone na voucher organizatora lub na wyraźną prośbę klienta na konto, z którego zostały pobrane. Jeśli bilet był kupiony przez stronę Progresji prosimy o informację dotyczącą chęci otrzymania zwrotu pieniężnego w ciągu 60 dni od pierwotnej daty koncertu.

Date & time Venue Main Stage - Progresja Organizer Kubica Production Sp. z o.o. Ticket distribution
ebilet.pl
Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

U schyłku lata odbędzie się druga edycja festiwalu, który za cel postawił sobie promocję rocka progresywnego i psychodelicznego. Nie jest to żadna mglista obietnica. W ubiegłym roku główną gwiazdą był Nick Mason, perkusista Pink Floyd. Tegoroczna edycja odbędzie się 12 września w warszawskim klubie Progresja.

– Pochlebne komentarze i opinie na temat poprzedniej edycji Summer Fog Festival utwierdziły mnie w przekonaniu, że warto ten projekt kontynuować. Skoro tak wielu artystów z Polski i Europy pyta: czy możemy zagrać na Summer Fog Festival 2020?, to dla mniej najlepszy znak, że to potrzebna impreza. Polacy niezwykle cenią sobie muzykę progresywną, więc działam tak jak obiecałem. Pomysł na unikatowy festiwal będę rozwijał – mówi Kamil Kubica, pomysłodawca i organizator festiwalu.
Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w Warszawie. Na Torwarze, 27 lipca 2019 r. wystąpili: Amarok, Believe, Soft Machine, David Cross (ex King Crimson) band feat. David Jackson (ex Van der Graaf Generator), Nick Mason’s Saucerful of Secrets. Szczególnie entuzjastycznie fani oraz krytycy przyjęli występ tego ostatniego. Był to pierwszy koncert legendarnego perkusisty w Polsce. Muzyk Pink Floyd nie krył swojego zadowolenia z pobytu w Warszawie.

Carl Palmer

Perkusista niekwestionowanej legendy prog rocka, grupy Emerson, Lake & Palmer wystąpi podczas 2. edycji Summer Fog Festival. Carl Palmer pojawi się w warszawskiej Progresji 12 września 2020 r. Projekt, z jakim artysta przyjedzie do Polski to: Carl Palmer’s Legacy ELP.

Palmer to brytyjski muzyk, kompozytor, a przede wszystkim innowacyjny perkusista. Współpracował i był założycielem grup: The Crazy World of Arthur Brown, Atomic Rooster, Emerson, Lake and Palmer, Asia, współpracował z Mike’m Oldfieldem.
– Przyjedziemy do Polski z programem, z którym rozpoczęliśmy trasę już w ubiegłym roku. Przyjęcie tych koncertów było wyjątkowe, dokładamy więc nowo opracowane utwory. Będą więc utwory Emerson, Lake & Palmer, ale zaaranżowane na nowo. Nawet ci, którzy byli na koncertach podczas poprzedniego tourne będą zaskoczeni niespodziankami, jakie przygotowaliśmy – obiecuje Carl Palmer.
„Rolling Stone” uznał Carla za jednego z dziesięciu najważniejszych perkusistów wszech czasów. Otrzymał również kilkadziesiąt innych nagród i wyróżnień od profesjonalnych magazynów muzycznych oraz światowych stowarzyszeń muzyków. Od początku swojej przebogatej kariery sprzedano ponad 50 mln egz. płyt, na których grał Palmer. Jego styl gry jest niepowtarzalny. Charakteryzuje się dużą siłą, doskonałą precyzją, a przy tym niezwykłą szybkością i często nietypowym metrum. Carl używał i używa dużego, rozbudowanego zestawu perkusyjnego. Waga zestawu, z jakiego korzystał podczas tras Emerson, Lake & Palmer wynosiła ponad dwie tony.
Począwszy od roku 2001 perkusista jest liderem zespołu Carl Palmer Band, którego skład uzupełniają: Paul Bielatowicz – gitara, wokal oraz Simon Fitzpatrick – bass. W 2020 r. trio obchodzi 50. rocznicę powstania Emerson, Lake & Palmer. Zapowiedź koncertu można obejrzeć tu:

W 2021 r. będzie miał premierę dokument o Emerson, Lake & Palmer, zatytułowany „You Were Meant To Be Here”. Zespół nagrywając w 1973 r. płytę „Surgery Brain Salad” (1973 r.) nie przypuszczał, że iż wkrótce na ekranach kin pojawi się film science fiction oparty na muzyce i historii zawartej na tym albumie. Carl Palmer i jego menedżerowi są współproducentami tego obrazu. Ponadto perkusista wydał podwójny album CD/DVD „Pictures At The Exhibition” będący zapisem koncertu, hołdu dla zmarłego przyjaciela – Keitha Emersona.

By clicking "Continue", closing this message or staying on this website you agree to your data being processed by Progresja Music Zone Sp. z o.o. The data is processed only for analytical purposes. Continue