Zgodnie z wydaną 28.03.2020 specustawą bileterie mają wydłużony czas na zwrot należności za bilety na koncerty, które zostały odwołane lub przeniesione z powodu epidemii koronawirusa. Zwrot może odbyć się w dwojaki sposób: pieniądze mogą być zwrócone na voucher organizatora lub na wyraźną prośbę klienta na konto, z którego zostały pobrane. Jeśli bilet był kupiony przez stronę Progresji prosimy o informację dotyczącą chęci otrzymania zwrotu pieniężnego w ciągu 60 dni od pierwotnej daty koncertu.

Date & time Venue Main Stage - Progresja Organizer Kubica Production Sp. z o.o. Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

U schyłku lata odbędzie się druga edycja festiwalu, który za cel postawił sobie promocję rocka progresywnego i psychodelicznego. Nie jest to żadna mglista obietnica. W ubiegłym roku główną gwiazdą był Nick Mason, perkusista Pink Floyd. Tegoroczna edycja odbędzie się 12 września w warszawskim klubie Progresja.

– Pochlebne komentarze i opinie na temat poprzedniej edycji Summer Fog Festival utwierdziły mnie w przekonaniu, że warto ten projekt kontynuować. Skoro tak wielu artystów z Polski i Europy pyta: czy możemy zagrać na Summer Fog Festival 2020?, to dla mniej najlepszy znak, że to potrzebna impreza. Polacy niezwykle cenią sobie muzykę progresywną, więc działam tak jak obiecałem. Pomysł na unikatowy festiwal będę rozwijał – mówi Kamil Kubica, pomysłodawca i organizator festiwalu.
Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w Warszawie. Na Torwarze, 27 lipca 2019 r. wystąpili: Amarok, Believe, Soft Machine, David Cross (ex King Crimson) band feat. David Jackson (ex Van der Graaf Generator), Nick Mason’s Saucerful of Secrets. Szczególnie entuzjastycznie fani oraz krytycy przyjęli występ tego ostatniego. Był to pierwszy koncert legendarnego perkusisty w Polsce. Muzyk Pink Floyd nie krył swojego zadowolenia z pobytu w Warszawie.

– To był nasz ostatni koncert na trasie. Oczywiście byliśmy odrobinę zmęczeni, ale przyjęcie, jakie otrzymaliśmy w Warszawie dodało nam nowej energii. Publiczność była niesamowita, na żadnym innym koncercie ludzie nie reagowali tako żywiołowo. Nie wiem czemu, ale nasi technicy mieli jakieś obawy przed koncertem w Polsce. Okazało się, że produkcja również stała na najwyższym poziomie. Był to dla nas wszystkich niezwykle udany wieczór i występ. Mam nadzieję, że nikt z fanów również nie wyszedł rozczarowany – powiedział Nick Mason, perkusista Pink Floyd.
Druga edycja Summer Fog Festival zagości w klubie Progresja (Fort Wola 22, Warszawa) 12 września 2020 r. Bilety pojawią się w sprzedaży w pierwszych dniach maja. Organizator zapewnia, że do tego momentu ogłosi już pełny skład zespołów, które wystąpią. Zespoły będą ogłaszane w tygodniowych odstępach. Wraz z ogłoszeniem ostatniego, do sprzedaży zostaną wprowadzone karnety.
Jako pierwszy zostaje podany do wiadomości publicznej zespół Gong. To grupa, którą niezwykle trudno zdefiniować, idealnie więc wpasowuje się w formułę Summer Fog Festival.
– Pierwsze ogłoszenie powinno ucieszyć tych, którzy cenią granie nieoczywiste. Gong zmienia style, żongluje koncepcjami. Ci artyści wciąż i wciąż poszukują. Czasem ich koncerty to jedna rozedrgana improwizacja, czasem niebywale przemyślana konstrukcja. W Warszawie będzie na pewno wspaniale, a zarazem nieprzewidywalnie. Wiem jak długo polscy miłośnicy progresywnego grania czekali na koncert tej grupy. Jestem dumny z faktu, że to właśnie na Summer Fog Festival formacja Gong wystąpi w Polsce po raz pierwszy – dodaje K. Kubica.

Gong wystąpi jako gwiazda na warszawskim Summer Fog Festival.
Wkrótce następne ogłoszenia!

GONG

Grupa powstała w 1968 r. i jak większość grup z tamtych lat, tak i jej członkowie postanowili tworzyć muzykę, której nikt nie będzie w stanie zaszufladkować. Przypisuje się więc zespołowi style: psychodelii, kosmicznego rocka, jazzu, awangardy, krautrocka, rocka elektronicznego, rocka eksperymentalnego, rocka progresywnego i surrealistycznych krajobrazów dźwiękowych. Zarazem, Gong jest uznawany za jedną z grup, protoplastów punk rocka.
Gong w zamyśle założycieli miał być niczym zawsze zmieniająca się istota, która wiecznie przenosi się na nieznane – podświadome – terytoria. Zespół wydał kilkadziesiąt płyt studyjnych i koncertowych, do pełnej dyskografii zaliczyć jednak trzeba również płyty wydane przez projekty poboczne, powiązane z grupą. Były to: Planet Gong, Mother Gong, Pierre Moerlen’s Gong, Gongzilla, NY Gong i Gongmaison.
Burzliwe dzieje formacji, to nie tylko ciągłe zmiany muzycznych stylów, ale również przetasowania personalne. Poprzez lata istnienia zespołu przez szeregi grupy przewinęło się blisko pięćdziesięciu muzyków praktycznie z każdego kontynentu. Taki zestaw różnorodnych osobowości musiał przynieść niepowtarzalne kompozycje i koncerty, z których każdy był zupełnie odmienny od poprzednich.
Na Summer Fog Festival 2020 Gong przyjedzie w składzie: Kavus Torabi – gitara, wokal; Dave Sturt – gitara basowa, wokal; Fabio Golfetti – gitary, wokal; Cheb Nettles – perkusja, wokal; Ian East – saksofon, flet.

Ten właśnie skład towarzyszył jednemu z najważniejszych muzyków Gong – Daevidowi Allenowi. Zmarły w 2015 r. australijski kompozytor, gitarzysta i poeta był założycielem grupy. Nagrywał oraz koncertował pod wieloma pseudonimami i wielu zespołach. Z muzykami, którzy pojawią się na scenie Progresji występował jeszcze w 2014 r. promując album “I See You”. Jego życzeniem i wolą było, by artyści kontynuowali działalność Gong. Artysta pragnął, by tworzyli nową muzykę nasyconą duchem nieokiełznanej grupy. Muzycy dotrzymali słowa i w 2016 r. wydali album “Rejoice! I’m Dead!”, a następnie ruszyli w trasę koncertową. W 2019 r. ukazała się płyta “Universe Also Collapses”, a zespół dzięki swym dynamicznym koncertom zyskał nowych fanów.

Carl Palmer

Perkusista niekwestionowanej legendy prog rocka, grupy Emerson, Lake & Palmer wystąpi podczas 2. edycji Summer Fog Festival. Carl Palmer pojawi się w warszawskiej Progresji 12 września 2020 r. Projekt, z jakim artysta przyjedzie do Polski to: Carl Palmer’s Legacy ELP.

Palmer to brytyjski muzyk, kompozytor, a przede wszystkim innowacyjny perkusista. Współpracował i był założycielem grup: The Crazy World of Arthur Brown, Atomic Rooster, Emerson, Lake and Palmer, Asia, współpracował z Mike’m Oldfieldem.
– Przyjedziemy do Polski z programem, z którym rozpoczęliśmy trasę już w ubiegłym roku. Przyjęcie tych koncertów było wyjątkowe, dokładamy więc nowo opracowane utwory. Będą więc utwory Emerson, Lake & Palmer, ale zaaranżowane na nowo. Nawet ci, którzy byli na koncertach podczas poprzedniego tourne będą zaskoczeni niespodziankami, jakie przygotowaliśmy – obiecuje Carl Palmer.
„Rolling Stone” uznał Carla za jednego z dziesięciu najważniejszych perkusistów wszech czasów. Otrzymał również kilkadziesiąt innych nagród i wyróżnień od profesjonalnych magazynów muzycznych oraz światowych stowarzyszeń muzyków. Od początku swojej przebogatej kariery sprzedano ponad 50 mln egz. płyt, na których grał Palmer. Jego styl gry jest niepowtarzalny. Charakteryzuje się dużą siłą, doskonałą precyzją, a przy tym niezwykłą szybkością i często nietypowym metrum. Carl używał i używa dużego, rozbudowanego zestawu perkusyjnego. Waga zestawu, z jakiego korzystał podczas tras Emerson, Lake & Palmer wynosiła ponad dwie tony.
Począwszy od roku 2001 perkusista jest liderem zespołu Carl Palmer Band, którego skład uzupełniają: Paul Bielatowicz – gitara, wokal oraz Simon Fitzpatrick – bass. W 2020 r. trio obchodzi 50. rocznicę powstania Emerson, Lake & Palmer. Zapowiedź koncertu można obejrzeć tu:

W 2021 r. będzie miał premierę dokument o Emerson, Lake & Palmer, zatytułowany „You Were Meant To Be Here”. Zespół nagrywając w 1973 r. płytę „Surgery Brain Salad” (1973 r.) nie przypuszczał, że iż wkrótce na ekranach kin pojawi się film science fiction oparty na muzyce i historii zawartej na tym albumie. Carl Palmer i jego menedżerowi są współproducentami tego obrazu. Ponadto perkusista wydał podwójny album CD/DVD „Pictures At The Exhibition” będący zapisem koncertu, hołdu dla zmarłego przyjaciela – Keitha Emersona.

The Steve Hillage Band

W kręgach muzyki progresywnej i psychodelicznej Steve Hillage to prawdziwa figura. Urodził się w Anglii, pierwsze eksperymenty muzyczne i występy realizował w późnych latach 60. Oprócz nagrań pod własnym nazwiskiem, był również członkiem zespołów: Khan, Gong oraz System 7. Bogata w artystyczne wydarzenia kariera muzyka była przepełniona pasją do muzyki i występami na żywo. Hillage brał udział w premierowym wykonaniu koncertowym „Tubular Bells” Mike Oldfielda, a jego płytę „Green” współprodukował perkusista Pink Floyd – Nick Mason.
Od lat 80. Steve Hillage pracuje również jako producent muzyczny. Współpracował między innymi z takimi wykonawcami i zespołami jak: Simple Minds, It Bites, Murray Head, Nash the Slash, Real Life, Cock Robin, The Charlatans, Tony Banks czy Robyn Hitchcock.
– Wiem jak bardzo polscy fani czekali na przyjazd The Steve Hillage Band. Sam jestem wielkim, oddanym fanem jego twórczości, więc nie mogę się już doczekać jego występu! Mam nadzieję, że ta edycja Summer Fog Festival będzie dla publiczności satysfakcjonująca. Nie chcę jeszcze niczego przesądzać, ani teraz zbyt wiele zdradzać, lecz może okazać się, że to nie ostatnie tegoroczne ogłoszenie – mówi Kamil Kubica, pomysłodawca i organizator Summer Fog Festival.
The Steve Hillage Band pojawi się w Warszawie w doborowym składzie: Steve Hillage – gitara, śpiew; Miquette Giraudy – instr. klawiszowe, śpiew; Kavus Torabi – gitara, śpiew; Dave Sturt – bas, śpiew; Fabio Golfetti –gitary, śpiew; Cheb Nettles – perkusja, śpiew; Ian East – saksofon i flet.

Podczas koncertów, które Hillage rozpoczął w 2019 r. zespół koncentruje się na utworach z solowych albumów artysty: „Green”, „L”, „Fish Rising” oraz „Motivation Radio”. Będzie to pierwszy występ The Steve Hillage Band w Polsce.

Lion Shepherd

Warszawski festiwal dedykowany muzyce progresywnej i psychodelicznej ogłasza następnego wykonawcę. Będzie to jedyny polski zespół w składzie imprezy. Obok Gong, Carla Palmera w Progresji wystąpi niezwykle intensywny i dynamiczny Lion Shepherd.

Zespół to obecnie czwórka muzyków: Kamil Haidar (wokal), Mateusz Owczarek (gitara), Maciej Gołyźniak (perkusja) oraz Karolina Skrzyńska (lira korbowa, śpiew, bęben ramowy). Lion Shepherd po dwóch udanych albumach „Hiraeth” (2015 r.) i „Heat” (2017 r.), wydał longplay – „III”, który ukazał się w marcu 2019 r.

Zespół chłonie wszystko, co go otacza. Ograniczenia i kunktatorstwo nie mają tu prawa głosu. Jest pasja, dzikość i adrenalina. Koniec z zamykaniem się w szablonach i definicjach. Na każdej z płyt muzycy postanowili dać upust swoim emocjom i bez ograniczeń czerpać z tego, co ich fascynuje. Stylistycznie to suma wielu wypadkowych: rock progresywny, brzmienia world music, muzyka akustyczna, trans, rock, blues. Rockowe ciosy i protest songi.
What Went Wrong – Official Video

– Lion Shepherd będzie jedynym krajowym zespołem na tegorocznym Summer Fog Festival. Uważam, że to najlepszy możliwy wybór. Widziałem koncerty tej grupy, za każdym razem inne, zawsze zaskakujące. Pełne energii i pozbawione rutyny. Lion Shepherd to charyzma i rozwój, świetni instrumentaliści i doskonałe kompozycje. To sprawdza się podczas występów na żywo. Mój ulubiony utwór to „Fallen Tree”, pochodzący z albumu „III”. Może zespół wykona go na festiwalu? – mówi Kamil Kubica, organizator i pomysłodawca Summer Fog Festival.
Co jeszcze sprawia, że Lion Shepherd jest tak wyjątkowy? Bogate instrumentarium, ciągła praca nad brzmieniem, liczne eksperymenty i masa utalentowanych ludzi, którzy z zespołem nagrywają i pracują zarówno przy projektach muzycznych jak i wizualnych Zespół z każdą płytą rozwija swój własny, unikatowy styl i wizerunek, a ponadto staje się coraz większym wyzwaniem nawet dla swoich najwierniejszych słuchaczy. W bieżącym roku Lion Shepherd został nominowany do nagrody Fryderyka z kategorii: Album Roku – Rock, za krążek „III”. Również Antyradio nominowało Lion Shepherd w swoim plebiscycie w dwóch kategoriach: Płyta Roku oraz Zespół Roku.

Druga edycja Summer Fog Festival zagości w klubie Progresja (Fort Wola 22, Warszawa) 12 września 2020 r. Bilety pojawią się w sprzedaży w pierwszych dniach maja. Organizator zapewnia, że do tego momentu ogłosi już pełny skład zespołów, które wystąpią. Zespoły będą ogłaszane w tygodniowych odstępach. Wraz z ogłoszeniem ostatniego, do sprzedaży zostaną wprowadzone karnety.

By clicking "Continue", closing this message or staying on this website you agree to your data being processed by Progresja Music Zone Sp. z o.o. The data is processed only for analytical purposes. Continue