Date & time Venue Noise Stage - Progresja Tickets 75 Lineup 18:00 - drzwi
18:30 - FB/SP
19:15 - FB/SP
20:05 - Being As An Ocean
21:20 - Stick To Your Guns
Ticket distribution
ebilet.pl
eventim.pl
progresja.com

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Znamy już pełny line-up trasy Stick To your Guns, Being As An Ocean i Silent Planet, która jesienią zawita do Polski. 21 listopada w Progresji (ul Fort Wola 22) zaprezentuje się także amerykańska grupa First Blood. Zespół ma na koncie kilka występów w Polsce, m.in. podczas słynnego cyklu imprez “Show No Mercy”.

First Blood powstało w 2002 roku z jasnym przesłaniem. “Chcieliśmy tworzyć muzykę, przy której ludzie mogliby dawać upust swojej agresji” – mówi wokalista Carl Schwartz (ex-Terror).

Pięcioutworowe demo (2002) i debiutancki album “Killafornia” (2006) przyniosły im rozgłos i umożliwiły koncertowanie po całym świecie. Po kilku latach ciszy grupa wróciła z dobrze przyjętym przez media koncept albumem “Rules” (2017).

Zespół ma na koncie kilka występów w Polsce, m.in. podczas słynnego cyklu imprez “Show No Mercy”. To pozycja obowiązkowa dla osób, które lubią takie kapele jak Terror, Lionheart, Backtrack, czy Hatebreed.

STICK TO YOUR GUNS (melodic hardcore/hardcore punk/USA)

Zespół założony w 2003 w Orange County w Kalifornii, grający hardcore z elementami metalcore. Grupą dowodzi charyzmatyczny wokalista Jesse Barnet, którego teksty często poruszają kwestie społeczne i polityczne.

Ciężar, melodia i szczerość – na tym buduje swoje brzmienie STYG, czego najlepszym dowodem jest wydanych pięć albumów i niezliczone koncerty w USA i Europie.

Każdy występ na żywo to niezwykły ładunek energii przekazywany w stronę publiczności. Nie inaczej będzie podczas gigu w Progresji!

Do Warszawy zespół przyjedzie z nowymi utworami. Grupa w czerwcu rozpoczęła nagrania nowego albumu, którego premiera jesienią nakładem Pure Noise Records.

Pozycja obowiązkowa dla fanów Comeback Kid, Ignite czy The Ghost Inside.

BEING AS AN OCEAN (melodic hardcore/post-hardcore/USA)

Being As An Ocean powstał w 2012 roku i szybko zachwycił swoim charakterystycznym stylem, na który składają się chwytliwe riffy, przejmujące, emocjonalne teksty oraz wokal, w którym melodyjne partie splatają się z krzykiem, melorecytacją i szeptem.

Debiutancki album “Dear G-d…” z miejsca podbił serca fanów melodyjnego post-hardcore’u. Spotkał się z niezwykle pozytywnymi recenzjami, a na licie Billboardu “Top Heatseekers” dotarł do 27. miejsca. Zespół ma na koncie także dwa inne długogrające albumy – “How We Both Wondrously Perish” (2014) i “Being As An Ocean” (2015).

Muzycy z Kalifornii mają w Polsce duże grono fanów – od 2013 roku regularnie występują w naszym kraju. Tym razem wrócą z materiałem z nowego albumu “Waiting For Morning To Come”!

SILENT PLANET (metalcore/USA)

Chrześcijański metalcore z przekazem – tak najkrócej można zdefinować twórczość zespołu.

Kwintet Silent Planet powstał w 2009 roku w miasteczku Azusa w Kalifornii. Własnymi siłami 3 lata później wydali EP-kę “Come Wind, Come Weather ” a w 2014 kolejną, zatytułowaną “lastsleep (1944–1946)”.

Istotnym krokiem w rozwoju zespołu był kontrakt z Solid State Records – pod skrzydłami tej wytwórni doczekali się premiery swojego debiutanckiego LP “The Night God Slept”. Zarówno ten album jak i najnowsze dzieło kapeli “Everything Was Sound” charakteryzują się poważnymi tekstami poruszającymi tematy m.in. II Wojny Światowej, samobójstw, depresji, wysiedleń Indian czy handlu ludźmi.

Muzycznie zespół inspiruje się brzmieniami Architects, Underoath, This Will Destroy You, For Today i A Plea For Purging. Jesienny koncert będzie pierwszym występem zespołu w Polsce.

By clicking "Continue", closing this message or staying on this website you agree to your data being processed by Progresja Music Zone Sp. z o.o. The data is processed only for analytical purposes. Continue