Date & time Venue Noise Stage - Progresja Age restriction 12+ Tickets 60-70 Lineup 19:00 - drzwi
20:00 - Aaron Brooks
21:00 - RPWL
Ticket distribution
empik
eventim.pl
goout.pl
progresja.com
Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

11 kwietnia w warszawskiej Progresji wystąpi RPWL – kultowy zespół grający rocka progresywnego świętować będzie 20-lecie obecności na scenie.

Zespół zagra już po raz czwarty w Progresji. Ostatnio wystąpił w 2014 roku promując płytę “Wanted”. Tym razem także przyjedzie z nowym wydawnictwem. Wiosną 2019 roku na rynku pojawi się płyta zatytułowana “Tales from Outer Space”. Album zawierać będzie 7 utworów, które jak twierdzi zespół, opowiadają historie typu science fiction.

Koncerty RPWL to nie tylko różnorodna muzyczna uczta. To także widowisko. Jak zwykle na koncercie nie zabraknie multimediów, wizualizacji i wspaniałej energii.

Jako support wystąpi były wokalista Simeon Soul Charger – Aaron Brooks, którego nowy album „Homunculus” ukazał się 21 września i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem fanów.

RPWL – „Tales From Outer Space”

“Jest wiele opowieści o wizytach istot pozaziemskich, czasami kosmici przychodzą jako przyjaciele, czasami przychodzą nas zniewolić … W tę zimną noc, światła na niebie sprawiają, że ludzie na całym świecie są niespokojni …”

Obcy w “A New World” – pierwszej piosence nowego albumu Tales From Outer Space nagranego przez bawarskich progrockerów z RPWL – spotykają wyżej wspomniany zespół i uczą się ile cierpienia i zła spowodowanego przez ludzi dzieje się na ziemi i natychmiast opuszczają planetę, całkowicie zaskoczeni.

Po ośmiu studyjnych albumach i sześciu koncertowych, statek kosmiczny RPWL przenika do nieskończonej przestrzeni kosmicznej, a kiedy piszemy historię roku 2019 dokładnie 22. marca 2019 roku pojawia się płyta. Na nowym LP czteroosobowa załogą poświęciła się całkowicie tematyce science fiction. Piosenkarz i klawiszowiec Yogi Lang: “Tym razem album nie okazał się prawdziwym albumem koncepcyjnym, ale składa się z siedmiu krótkich opowiadań oscylujących wokół fantastyki naukowej. Dla nas jest to nie tylko tematycznie bardzo interesujący, ale także muzycznie niewiarygodny plac zabaw, który dosłownie zaprosił nas do eksperymentowania z dźwiękami i wszystkimi możliwymi do wyobrażenia urządzeniami stylistycznymi “.

Z kolei kawałek “Not Our Place To Be” rozpoczyna się od wziętych prosto z horroru elektronicznych dźwięków i natychmiast przekazuje niewygodne uczucie eksplorowania dziwnej planety. W przeciwieństwie do tej następna piosenka “What I Really Need”, roztacza pozytywny nastrój z opóźnionymi gitarami. Kosmiczny szybowiec RPWL nie stracił kontaktu z ziemią. W tym utworze słowa przeciwstawiają się muzyce i dotykają wrażliwych tematów, zadając krytyczne pytania o obecne postawy konsumenckie ludzkości.

Muzyka RPWL może mieć różne oblicza, ale zawsze jest zorientowana na utwory. A łagodny głos Yogi Lang, który przypomina trochę Davida Gilmoura, spina całość. Podczas gdy ostatnie dwa albumy „Wanted” i „Beyond Man In Time” były płytami koncepcyjnymi, tym razem nie mamy do czynienia ze spójną historią, ale tematyka science fiction jest jej wspólnym mianownikiem.

Gitarzysta Kalle Wallner, olśniewa swoim lirycznym graniem na gitarze zwłaszcza w “Light Of The World”. “Po trzech albumach na żywo fajnie było znowu tworzyć własne utwory, jestem niesamowicie dumny z nowego albumu i nie mogę się doczekać aż wreszcie będziemy mogli zaprezentować go na żywo podczas naszej europejskiej trasy w kwietniu! ” – podumowuje.

tytuł: RPWL – “Tales From Outer Space”
wydanie: 22 marca 2019
wytwórnia / dystrybucja: Gentle Art Of Music / Soulfood

formaty i nr katalogowy:
GAOM 061 LP // Winyl (4 różne kolory, 180 g)
GAOM 061 CD // CD Digipak
GAOM 061 Box // limitowana edycja, 500 sztuk, CD, Comicbook, podpisane karty i wiele więcej

tracklist:
A New World
Welcome To The Freak Show
Light Of The World
Not Our Place To Be
What I Really Need

Buy tickets here

By clicking "Continue", closing this message or staying on this website you agree to your data being processed by Progresja Music Zone Sp. z o.o. The data is processed only for analytical purposes. Continue