Date & time Venue Main Stage - Progresja Tickets 115-140 Lineup 18:30 drzwi
19:30 Das Moon
20:40 Peter Heppner
Ticket distribution
empik
eventim.pl
ticketpro.pl
Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

Peter Heppner z zespołem po raz pierwszy w Polsce!

Artysta wystąpi w ramach specjalnej trasy koncertowej świętującej 30-lecie kariery muzycznej.

Peter Heppner

Wokalista, kompozytor, współzałożyciel i lider słynnej niemieckiej formacji Wolfsheim, która była jednym z czołowych przedstawicieli nurtu synth-pop w latach 90 i na początku obecnego wieku. Popularność zdobyli wraz z wydaniem debiutanckiego singla “Sparrows and Nightingales” w 1991, który był zapowiedzią pierwszej kultowej już płyty długogrającej “No Happy View” 1992. Kolejne albumy potwierdzały rozwój muzyczny zespołu, którego zwieńczeniem był ostatni jak dotąd, wybitny album “Casting Shadows” 2003. Płyta była promowana popularnymi singlami “Kein Zuruck” (top 10 oficjalnej niemieckiej listy sprzedaży) oraz “Find You’re Gone”. Jako jedni z nielicznych przedstawicieli sceny niezależnej zostali w tym czasie docenieni przez niemiecki przemysł muzyczny gdzie podczas gali ECHO Awards 2004 wygrali w kategorii Best German Alternative Band. Trasa koncertowa promująca ostatni album była całkowicie wyprzedana a zespół dostał się do tzw. mainstreamu. Niestety wkrótce drogi muzyków rozeszły się. Chociaż nigdy formalnie nie zawiesili działalności koncertując okazjonalnie.

Wokalista skoncentrował się na współpracy z innymi artystami oraz na działalności solowej. Już w 2001 jego wibrujący, hipnotyzujący głos pojawił się na drugim albumie Schillera „Weltreise” gdzie zaśpiewał w utworze „Dream of You”, który został wybrany najlepszym singlem w kategorii Best Dance Single podczas gali ECHO Awards w 2002. Kolejnym krokiem milowym w karierze Artysty było nagranie z Schillerem utworu „Leben… I Feel You”, który po wydaniu na singlu w 2004 został wielkim międzynarodowym hitem wdzierając się na czołowe miejsca europejskich list przebojów muzyki dance i pop.

Pierwszy solowy album Petera zatytułowany znamiennie „Solo” został wydany w 2008 przez Warner Music. Dobrze przyjęty przez krytyków i Fanów ugruntował pozycję Artysty na rynku docierając do pozycji 9 oficjalnej sprzedaży albumów w Niemczech. Pochodzący z niego wyjątkowy utwór „Being Me” oraz energetyczny „Alleinesein” weszły na stałe do koncertowego repertuaru. Na następne dzieło Petera fani musieli czekać 4 lata. Płyta „My Heart of Stone” ukazała się w 2012 nakładem wytwórni Universal Music. Promowana utworami „God Smoked” oraz „Mein Welt” dotarła do 6 pozycji oficjalnej niemieckiej listy sprzedaży i pozostała tam przez 5 tygodni. Album okazał się wyjątkowo dojrzałą propozycją. Muzyka na nim zawarta oscyluje wokół klasycznego pop, oraz synth-pop z elementami rocka czego przykładem może być utwór „I Won’t Give Up”. W specjalnej wersji utworu „Mein Welt” zaśpiewały dzieci Artysty.
W latach 2014-2015 miała miejsce bardzo udana, wyprzedana trasa akustyczna po Niemczech. W roku 2015 Peter pojawił się na albumie „Greyscale” zasłużonej niemieckiej formacji Camouflage w utworze „Count on Me”, który został wydany na singlu.

Obecnie Artysta pracuje nad kolejnym krążkiem solowym, który powinien ujrzeć światło dzienne na przełomie 2017/2018. Podczas nadchodzącej trasy zostaną zaprezentowane również nowe utwory.
Będzie to jedyna okazja aby usłyszeć na żywo wyjątkowy głos Artysty uważanego przez wielu za pierwszego gentlemana niemieckiej muzyki elektronicznej.

Das Moon

Czołowy zespół polskiej sceny elektronicznej powstał w 2010 roku, odbył wiele tras koncertowych w Polsce, występował za granicą. Grał na wielu festiwalach, m.in. Electronic Beats w Gdańsku, Mayday w Katowicach, Opener w Gdyni, Wave Gotik Treffen w Lipsku i na rodzimym Castle Party w Bolkowie, dzielił sceny z czołowymi gwiazdami światowej elektroniki jak James Blake, Squarepusher, De/Vision, Front Line Assembly, Camouflage i Psychic TV.
W 2017 roku zespoł wydał swój trzeci album: „Dead” który eksploruje mroczne i zimne rejony elektroniki i ubarwia je przebojowym synthpopem. Muzycznie to kontynuacja i rozwinięcie dwóch poprzednich płyt zespołu. Dominują brzmienia syntezatorów analogowych i potężne basy. „Dead” to także zmodyfikowane gitary, charakterystyczne brzmienie perkusyjne oraz niepokojące dźwięki miasta i natury.
W warstwie tekstowej „Dead” sięga do emocji, które zazwyczaj chowane są głęboko na dnie, do narkotycznych początków miłości, do jej końca i pożegnań, do podniecenia, euforii i strachu, do szaleństwa i wewnętrznej pustki. „Dead” wyznaje miłość i ironicznie komentuje sytuacje z życia codziennego.
Das Moon tworzą: Daisy Kowalsky – wokalistka i autorka tekstów (prywatnie poetka Kamila Janiak) oraz dwóch muzyków i producentów DJ Hiro Szyma (syntezatory, perkusjonalia, a także cover art albumów) i Musiol (syntezatory, gitara oraz wizuale koncertowe).
Wiecej info:
www.dasmoon.pl
https://www.facebook.com/dasmoonband/

Zapraszamy,
HQ44

Klipy:
Buy tickets here

By clicking "Continue", closing this message or staying on this website you agree to your data being processed by Progresja Music Zone Sp. z o.o. The data is processed only for analytical purposes. Continue