Zgodnie z wydaną 28.03.2020 specustawą bileterie mają wydłużony czas na zwrot należności za bilety na koncerty, które zostały odwołane lub przeniesione z powodu epidemii koronawirusa. Zwrot może odbyć się w dwojaki sposób: pieniądze mogą być zwrócone na voucher organizatora lub na wyraźną prośbę klienta na konto, z którego zostały pobrane. Jeśli bilet był kupiony przez stronę Progresji prosimy o informację dotyczącą chęci otrzymania zwrotu pieniężnego w ciągu 60 dni od pierwotnej daty koncertu.

Date & time Venue Main Stage - Progresja Tickets 50-70 Lineup 19:00 otwarcie bramek
20:00 Zenek Kupatasa
21:00 Transgresja
22:10 Łydka Grubasa
Ticket distribution
goout.pl
progresja.com
Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Łydka Grubasa to zespół, który ciężko jednoznacznie zakwalifikować. Muzycznie stanowi wypadkową wszelkich gatunków rockowych, wymieszanych często w karkołomnych konfiguracjach. Tekstowo to bieżąca publicystyka ubrana w humorystyczny, sarkastyczny, czasem dosadny tekst. Mieszanka ta gwarantuje mnóstwo gitarowej energii, bardzo pozytywną aurę płynącą ze sceny oraz dawkę śmiechu połączoną z refleksją.

Grupa powstała w 2002 roku i ma na koncie studyjne wydawnictwa – “Bąż Woa”, “Perpetuum Debile” i “O-dur C-ból”. Studyjne i sceniczne dokonania zagwarantowały grupie liczną rzeszę fanów, dziesiątki koncertów rocznie oraz setki tysięcy odtworzeń w serwisach streamingowych. Utwór „Rapapara” został odtworzony w serwisie YouTube niemal 30 milionów razy!

W 2020 roku światło dzienne ujrzał kolejny album – „Socjalibacja”. Traktuje on o wzajemnej relacji współczesnego Szaraczka i Mediów Społecznych. W 11 utworach pokazuje obraz tego sprzężenia, który jest dosadny, szczery, miejscami przerysowany, ale zawsze skłaniający do dużo głębszej refleksji. Muzycznie melodyjny , przebojowy i bardzo energetyczny rock – metal został dozbrojony przeróżnymi gatunkami muzycznymi, od reggae po funk i od epickiego metalu po bossę.

Równolegle z premierą płyty zespół wyruszył w trournee koncertowe pod tytułem „Społeczna Trasa Łydki Grubasa”. W jej trakcie zaplanowanych zostało prawie 30 koncertów w całej Polsce. Łydce towarzyszy w tej trasie Zenek Kupatasa, którego kariera solowa, po zawieszeniu macierzystej grupy Kabanos, nabiera coraz większego tempa.

W 2011 i 2018 roku Łydka wystąpiła na festiwalu Pol’and’Rock. W roku 2019 po bardzo zaciętej walce otrzymała nagrodę Złotego Bączka, gwarantującą występ na Dużej Scenie P’n’R 2019. Występ podczas koncertu na festiwalu przyciągnął kilkusettysięczną publiczność. Koncert został w całości zarejestrowany i wydany w formie CD/DVD, a jego żywiołowa zawartość zaprowadziła Łydkę po raz pierwszy do dwudziestki listy OLIS – najlepiej sprzedających się albumów w Polsce!

Jak podkreślają sami członkowie zespołu, Łydka zawsze stara się grać i brzmieć jak najlepiej. Priorytetem jest też wzajemny szacunek oraz więź z Publicznością wyrażone tak, aby na ich koncercie każdy mógł poczuć się jego częścią i pełnym uczestnikiem. Bez barier, murów – po prostu rock’and’rollowo.

By clicking "Continue", closing this message or staying on this website you agree to your data being processed by Progresja Music Zone Sp. z o.o. The data is processed only for analytical purposes. Continue