Date & time Venue Noise Stage - Progresja Tickets 80-95 Lineup 19:30 - drzwi
20.00 - 20.40 Sojourner
21:00 - 22:10 Harakiri for the Sky
22:30 - 23:40 Draconian
Ticket distribution
empik
eventim.pl
media markt, saturn
progresja.com

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Klub muzyczny Progresja serdecznie zaprasza 18 stycznia 2019 roku na koncert szwedzkiego doom metalowego zespołu Draconian. Wraz z nim w przyszłoroczną trasę ruszają także Harakiri For The Sky oraz Sojouner.
Draconian jest zespołem założonym w 1994 roku w szwedzkim Säffle, który od czasu założenia włączał do swojej muzyki melodyjny death metal z elementami black metalu ocierając się niejednokrotnie o doom metal.Ich styl zdefiniowała debiutancka płyta długogrająca “Where Lovers Mourn” z 2003 roku będąca hołdem I alternatywą dla fanów takiej klasyki doomu jak My Dying Bride, czy Paradise Lost. Jednak w przeciwieństwie do wielu swoich rówieśników, brzmienie Draconian pozostało niezłomne do swoich początków, w szczególności dzięki potężnemu wokalowi Andersa Jakobssona. Wraz z wokalistką Heike Langhans z wyczuciem przeplatają się głosy i melodie.

Szósty album studyjny Draconian, SOVRAN nie jest wyjątkiem od tej formuły i od razu przekonuje słuchacza pięknymi i pięknymi kontrastami wokalnymi, uderzającymi akcentami i groźną aurą. Sovran zawiera również gościnny występ Daniela Ęnghede (Crippled Black Phoenix) na nawiedzonym utworze “Rivers Between Us”.

HARAKIRI FOR THE SKY jest zespołem założonym w 2011 roku w stolicy Austrii, Wiedniu. Ich muzyka od początku była mieszanką melancholii I agresji, szaleństwa i znaczenia oraz mieszanki naprzemiennie maniakalnego z łagodnymi piosenkami, które stanowią połączenie black metalu i atmosferycznego post-rocka. Zespół początkowo był projektem studyjnym autorstwa Bifrösta, szybko uzupełnionym o pozostałych członków na potrzeby koncertów na żywo.

Wraz z wydaniem trzech bardzo udanych płyt i ciągłym koncertowaniem w ponad 20 krajach na całym świecie Harakiri for the Sky zamieniło się w jedną z najbardziej obiecujących nazw w gatunku.
W lutym 2018 r. Ukazał się czwarty album “Arson” za pośrednictwem AOP Records z perkusją Kerima “Krimh” Lechner (Septic Flesh, były perkusista Behemoth) i w trakcie najbliższego koncertu zostanie zaprezentowany na żywo nowy etap zespołu z zupełnie nowym zestawem perkusyjnym.

SOJOURNER to wpływowy black metalowy zespół czerpiący z muzyki folkowej założony w 2015 roku przez dwóch autorów tekstów z Dunedin w Nowej Zelandii i wokalistę z Malmö w Szwecji. Zespół podpisał kontrakt z legendarną włoską wytwórnią Avantgarde Music wkrótce po ich powstaniu i wydał swój debiutancki album “Empires of Ash”, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Następnie w marcu 2018 r. Ukazało się drugie wydanie “The Shadowed Road”, które miało równie doskonały odbiór w prasie muzycznej.

By clicking "Continue", closing this message or staying on this website you agree to your data being processed by Progresja Music Zone Sp. z o.o. The data is processed only for analytical purposes. Continue