Date & time Venue Main Stage - Progresja Age restriction do 12 roku życia z opiekunem / 13-18 z pisemną zgodą Tickets Cancelled Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Szanowni Państwo,
z powodu braku kontaktu ze strony organizatora oraz zespołu Progresja jest zmuszona odwołać koncert zespołu Bajaga i Instruktori. Kwoty za zakupione bilety online będą zwracane automatycznie. Bilety zakupione stacjonarnie podlegają zwrotom w punktach sprzedaży.

—-

Serbski zespół „Bajaga i Instruktori” powstał w Belgradzie w 1984.r. Został założony przez kompozytora, autora tekstów, gitarzystę i wokalistę Momčilo Bajagića. Swoją muzyczną karierę zaczynał w belgradzkim zespole „Riblja Čorba” (który również gościł w Warszawie) w roku 1978. Przez pięć lat pisał teksty i grał na gitarze w tym zespole, ale po pięciu latach odszedł z Ribljej Čorbi ponieważ nie mógł dogadać się w sprawie wyboru piosenek, które miały znaleźć się na nowej płycie zespołu. Charyzmatyczny szef zespołu Riblja Čorba chciał postawić na swoim i to był powód rozstania. Jeszcze grając w Ribljej Čorbie, Bajaga razem z zespołem Instruktori wydał album „Pozitivna geografia” który odniósł ogromny sukces i to doprowadziło do ostatecznego rozstania Bajagi i Riblje Čorby. Pop-rockowy zespół Bajaga i Instruktori, bez przerwy, występują już 35 lat, i w tym czasie wydali 9 albumów studyjnych, 8 kompilacji, dwie ścieżki dźwiękowe, jeden mini album, 3 single i jeden DVD z koncertu na żywo w belgradskiej Arenie, 23.12.2006.r.

Artyści są znani polskiej publiczności ponieważ w 2001.r. na płycie „Yugoton” ukazała się ich piosenka „442 do Beograda” z polskim tekstem pt. „Falochron” ,który zaśpiewał autor polskiego tekstu Olaf Deriglasoff. W tym samym 2001.r. Krzysztof Krawczyk zaśpiewał piosenkę „Moji su drugovi” z polskim tekstem i polskim tytułem „Mój przyjacielu” przy dużej pomocy innego jugosłowiańskiego artysty Gorana Bregovića. Rownież, jeszcze jeden polski artysta – Maciej Maleńczuk zrobił polską wersję piosenki Bajagi „Verujem, ne verujem”. Było to w roku 2011, kiedy została wydana płyta „Yugopolis”. Na niej znalazła się piosenka „Ostatnia nocka”, która bardzo szybko stała się wielkim hitem.

Serbski zespół „Bajaga i Instruktori” gościli w Polsce już dwa razy. Pierwszy raz zagrali w warszawskim klubie „Proxima” 19.04.2013.roku. Na tym koncercie, specjalnym gościem, był Maciej Maleńczuk. Drugi koncert odbył się prawie równo trzy lata później 15 kwietnia 2016r. przy okazji promocji nowego albumu „Tišina, dim i prašina”. Kolejny koncert odbędzie się znowu po trzech latach, a dokładnie 07.11.2019.roku w jednym z największych warszawskich klubów – „Progresja”. Tym razem będzie to promocja najnowszego albumu zespołu „U sali lom”.

Zespół „Bajaga i Instruktori” składa się z sześciu członków:
1. Momčilo Bajagić – gitara akustyczna i wokal
2. Žika Milenković – gitara akustyczna i wokal
3. Marko Nježić – gitara solowa
4. Miroslav Cvetković – gitara basowa
5. Saša Lokner – klawiatura
6. Čeda Macura – perkusje

Buy tickets here

By clicking "Continue", closing this message or staying on this website you agree to your data being processed by Progresja Music Zone Sp. z o.o. The data is processed only for analytical purposes. Continue