Date & time Venue Main Stage - Progresja Tickets 89-119 Organizer DM Agency Lineup 18:30 - otwarcie bram
19:15 - Chemia
20:15 - Antytila
Ticket distribution
eventim.pl
goout.pl
progresja.com
Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish.

Takiej energii na jednej scenie jeszcze nie było! Antytila (UA) i Chemia (PL) ruszają na wspólną trasę koncertową „Stand By UA”. Zespoły wystąpią w Warszawie, Gliwicach, Łodzi, Wrocławiu i Gdańsku w październiku.

Antytila powstała w 2008 roku w Kijowie. Tworząc w nurcie pop rock przemycają do swoich utworów i teledysków wieloznaczność, która obfituje w liczne metafory. Przeszli długą drogę, od grania w małych pubach, po trasy stadionowe w Ukrainie. To tam zdobywali szczyty list przebojów największych stacji radiowych. Wydali 7 albumów, wyprodukowali 30 teledysków. Ostatnia płyta zespołu “MLNL” miała swoją premierę 25 lutego 2022 roku, dzień po inwazji Rosji na Ukrainę. Zamiast kontynuować press tour, Antytila zaprezentowała album szerokiej publiczności z miejsca stacjonowania ich batalionu, gdzie wchodzili w skład ochotników obrony terytorialnej miasta Kijowa.

Ed Sheeran, wspólnie z raperem Lil Baby, przygotował remiks utworu „2step” pochodzącego z albumu „=”. Powstał do niego teledysk wyprodukowany w Kijowie, jeszcze przed inwazją Rosji na Ukrainę. 2 maja do tej samej piosenki ukazał się drugi teledysk, tym razem we współpracy piosenkarza z Antytilą, która nagrała swoje partie w rodzimym języku.

Zespół zyskał międzynarodowy rozgłos dzięki wspólnemu mini koncertowi z Bono i The Edge (U2) w kijowskim metrze.

Chemia została założona przez gitarzystę Wojciecha Balczuna w 2007 roku w Warszawie. Od lat rozwija się na rodzimym i międzynarodowym rynku muzycznym, tworząc w unikalnej formule artystycznej i stylistycznej muzykę rockową oraz hard rockową. W 2015 roku słuchacze Antyradia uhonorowali Chemię tytułem zespołu roku, natomiast fani radiowej Trójki uznali piosenkę
„I Love You So Much” za najlepszy budzik. Zespół wystąpił na międzynarodowych festiwalach, m.in. Woodstock Ukraine Festival, Sonisphere Festival, Orange Warsaw Festival. Supportował takie gwiazdy jak Red Hot Chilli Peppers, Guns N’Roses czy Skindred.

29 kwietnia ukazała się najnowsza płyta zespołu „Something To Believe In”, na którą składa się 10 rockowych kompozycji. Za brzmienie albumu odpowiada producent Andy Taylor, gitarzysta i kompozytor znany ze współpracy m.in. z Duran Duran oraz The Almighty.

Buy tickets here

By clicking "Continue", closing this message or staying on this website you agree to your data being processed by Progresja Music Zone Sp. z o.o. The data is processed only for analytical purposes. Continue