Date & time Venue Main Stage - Progresja Tickets 80-90 Lineup 18:00 - drzwi
19:00 - Konkhra
20:05 - Malevolent Creation
21:35 - Batushka
Ticket distribution
goout.pl
progresja.com
Links Facebook Event

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Po wyprzedanym, powrotnym koncercie w Kijowie, Батюшка wraca do Polski i na zachód Europy. W ramach панихида Tour 2020, zespół Krzysztofa Drabikowskiego odwiedzi m.in. Wrocław, Kraków, Warszawę i Poznań, promując nowy album „Панихида” („Panihida”). Grupie towarzyszyć będzie legenda death metalu z USA – Malevolent Creation.

Батюшка (black/doom metal, Polska)

Sukces albumu „Liourgiya” (2015) zelektryzował świat ekstremalnego metalu. Z anonimowego projektu, Батюшка stał się jednym z najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie. Niespotykana wcześniej wizja, w której metalowe brzmienie nasycone zostało prawosławną estetyką i jej symbolami, robiła wrażenie zarówno w odsłonie studyjnej, jak i na koncertach, które zyskały renomę muzycznych ceremonii. Cztery lata po debiucie, Батюшка wraca z najnowszym albumem. „Панихида” to obrazoburcze ujęcie prawosławnego nabożeństwa żałobnego. Koncerty na przełomie
lutego i marca będą kolejną okazją by obcować z wyjątkową atmosferą mrocznej, wschodniej obrzędowości.

Malevolent Creation (death metal, USA)

Zespół, którego nie trzeba przedstawiać fanom death metalu. To już trzy dekady, jak Malevolent Creation kształtują oblicze tego ekstremalnego gatunku, pozostając jednym z jego najbardziej bezkompromisowych przedstawicieli.
Mimo licznych zmian w składzie, muzyka zespołu Phila Fasciany (gitara) zawsze reprezentowała to co stanowi esencję metalu śmierci: brutalność, intensywność oraz swoistą chwytliwość. Świadczą o tym nie tylko fenomenalny debiut „The Ten Commandments” (1991), lecz również kolejne płyty, takie jak „Stillborn” (1993), „The Fine Art of Murder” (1998) czy „Dead Man’s Path” (2015), będąca ostatnią ze zmarłym Brettem Hoffmannem (RIP) w roli wokalisty. 2019 rok to kolejny studyjny cios, pt. „The 13th Beast”, który udowadnia, że na tytuł „Mike’a Tysona Death Metalu” Amerykanie w pełni sobie zasłużyli.

Konkhra (Death Metal, DK)

Nawet jeśli Dania kojarzy się nam z głównie Kingiem Diamondem i Larsem Ulrichem, kraj ten ma swoich reprezentantów w dziedzinie death metalu. Konkhra gra w tym gronie pierwsze skrzypce. W zeszłym roku zespół świętował XXX-lecie powstania. Ta rocznica zbiegła się z premierą albumu “Alpha and the Omega” (Hammerheart Records), który jest potwierdzeniem klasy Duńczyków. Na przestrzeni trzech dekad, przez skład Konkhra przewinęły się takie osobistości jak James Murphy (Death, ex-Testament) czy Chris Kontos (ex-Machine Head). Po koncertach na ojczystej ziemi, przychodzi czas na resztę Starego Kontynentu. Panihida Tour jest do tego świetną okazją.

“Alpha and the Omega” (full stream): https://youtu.be/JGTOZGMQJuM

Fb: https://www.facebook.com/KonkhraOfficial/

Buy tickets here

By clicking "Continue", closing this message or staying on this website you agree to your data being processed by Progresja Music Zone Sp. z o.o. The data is processed only for analytical purposes. Continue