Skip to main content
LIVING THE DREAM TOGETHER TOUR 2025
days
hours
min
sec
date & time: Saturday, 01 March 2025, 18:30
Venue: Progresja – Main Stage
address: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
price: 175-200 PLN *the final price may include a service fee
organizer: Winiary Bookings
time table:
18:30 - wejście
19:00 - start

Tarja Turunen i Marko Hietala na 3 wspólnych koncertach w Polsce! Znani ze swojej działalności w Nightwish artyści wystąpią 1 marca w warszawskiej Progresji, dzień później w krakowskim Kwadracie i następnie we wrocławskim A2.

Najjaśniejsza gwiazda symfonicznego rocka, Tarja Turunen, jest najbardziej znanym głosem w świecie muzyki rodem z Finlandii. Współzałożycielka formacji Nightwish swoim sopranem oczarowała cały świat, a połączenie go z metalem na przełomie wieków zaowocowało powstaniem nowego gatunku, który zainspirował wiele zespołów. W 2006 roku Tarja rozpoczęła karierę solową i tej ścieżki trzyma się do dziś. Przez blisko już 20 lat wydała łącznie 9 solowych albumów, na których artystka obrała zarówno klasyczny, jak i rockowy kierunek.

Marko Hietala w Nightwish spędził 2 dekady, a z zespołem rozstał się w 2021 roku. W tym czasie basista i wokalista był ciągle (z małą przerwą) ważną częścią składu Tarot, współpracował dodatkowo m.in. z Delain czy Amorphis, aż w końcu postanowił skupić się na karierze solowej. Efekt? Krążek “Pyre of Black Heart”, którego fińska wersja ukazała się w 2019 roku, a anglojęzyczna rok później. Marko kontynuuje swoją podróż, a najlepszym tego dowodem jest nagrany wspólnie z Tarją utwór “Left on Mars”, który światło dzienne ujrzał w połowie marca. Usłyszymy go na pewno na koncertach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, tak jak wspólnie wykonane przez duet kawałki z repertuaru Nightwish!

BILETY: Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 21 czerwca o godzinie 12:00.

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster, GoOut, Progresja.com

TARJA TURUNEN (Finlandia) – metal symfoniczny, rock
https://www.facebook.com/tarjaofficial
https://www.instagram.com/tarjaofficial

MARKO HIETALA (Finlandia, Nuclear Blast Records) – metal

https://www.facebook.com/markohietalaofficial
https://www.instagram.com/marko_hietala_official/