Skip to main content

Lord of the Lost // 25.04.2024

support: The Raven Age + Empire Of Giants
days
hours
min
sec
date & time: Thursday, 25 April 2024, 18:30
Venue: Progresja – Main Stage
address: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
price: 109-140 PLN *the final price may include a service fee
organizer: Knock Out Productions
genre: Gothic Metal
TIME TABLE: The hourly schedule will be announced at a later date

Lord Of The Lost wróci na dwa headlinerskie koncerty wiosną 2024 roku.

Gwiazdy gotyckiego metalu wystąpią 25 kwietnia w Warszawie oraz 26 kwietnia w Krakowie.

Metalowa sensacja tegorocznej Eurowizji znów w Polsce. Lord Of The Lost kochają nasz kraj, a my kochamy ich muzykę – mroczną, z lekka teatralną (jak na gotyk przystało), ale też zabójczo przebojową. Grupa promuje wydany w 2022 roku album “Blood & Glitter”.

LORD OF THE LOST (Niemcy) gothic metal

Jurorzy i widownia tegorocznej Eurowizji ich pokochali, dzięki czemu z miejsca awansowali do Wielkiego Finału. Ale czy to może dziwić? Jeśli ktoś atakuje mainstream takim numerem jak “Blood & Glitter”, to nie da się przejść niezauważonym. Chodzi w końcu o niezwykle przebojowy, marszowo-industrialowy metal po gotycku z żelaznym riffem i trafnie dobranymi pojedynczymi melodiami klawiszy. Co więcej, podopieczni Napalm Records nie są niewolnikami jednego hitu, bo produkują ich dziesiątki. Przekłada się to nie tylko na coraz większą liczbę koncertowych szlagierów, które usłyszycie na warszawskim i krakowskim występie, ale także na popularność – najnowszy krążek kapeli był najchętniej kupowanym albumem w Niemczech w tygodniu premiery. Droga na szczyt? Lord of the Lost cały czas mają głód na więcej, nic ich nie zatrzymuje.

https://www.facebook.com/lordofthelost
https://www.instagram.com/officiallordofthelost

THE RAVEN AGE (Wielka Brytania) metalcore, groove metal

The Raven Age już pokazało polskim fanom, że można na nich polegać (vide: październikowy koncert w Krakowie), więc przed Lord of the Lost również zmiotą. Brytyjska załoga uprawia metalcore daleki od nudy i odhaczania kolejnych szablonów. Potrafią doskonale wyważyć breakdownowy ciężar skocznym groove metalem, a z drugiej strony – niemal heavymetalową melodyką. George Harris i spółka to stuprocentowi profesjonaliści.

https://www.facebook.com/TheRavenAge
https://www.instagram.com/theravenage/

EMPIRE OF GIANTS (Niemcy) metalcore

Wydali dopiero dwie płyty, ale już są zasypywani komplementami od góry do dołu. I słusznie, bo Empire of Giants – podobnie jak The Raven Age – również nie uprawia schematycznego metalcore’u. W ich muzyce istnieje miejsce na wszystko: ciężar, szybkie kostkowane partie, często także emocjonalność, a do tego tona świetnych melodii. Wszyscy znajdą w tym coś dla siebie.

https://www.facebook.com/EmpireofGiants
https://www.instagram.com/empire_of_giants/

Bilety są już dostępne na:
https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

Zaprasza:
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod