Skip to main content
days
hours
min
sec
date & time: Saturday, 01 February 2025, 18:30
Venue: Progresja – Main Stage
address: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
price: 129-150 PLN *the final price may include a service fee
organizer: Knock Out Productions
TIME TABLE: The hourly schedule will be announced at a later date

Nowa płyta, nowe brzmienie, nowa jakość. Leprous znów w Polsce.

Wrócą do nas z nową płytą „Atonement” i wystąpią w stołecznej Progresji 1 lutego. Do tego zapowiadają, że nadciągający album (premiera 30 sierpnia) będzie cięższy od paru poprzedników. Tak, kochani progmetalowcy, dobrze czytacie – świetne wieści, nieprawdaż?

Wiecie, ile razy Leprous zagrał w Polsce? 21. Nie musimy chyba dodawać, że między pierwszą wizytą w 2010 roku a ostatnią na Mystic Festival 2024 zespół zmienił się nie do poznania. Jedni z najważniejszych graczy metalu progresywnego opracowali w pełni własny styl, doprowadzili go do perfekcji, następnie oddalili się od metalu w różnych kierunkach, by znów pokazać, kto tutaj rządzi. Tytułowy singiel promujący „Atonement” to same delicje, na koncercie będzie podobnie – zresztą, pewnie i tak to już wiecie.

LEPROUS (Norwegia) progressive metal, progressive rock:

Kto by pomyślał, że projekt dwóch przyjaciół z malutkiego Notodden stanie się gatunkowym wyznacznikiem na lata? Leprous uprawiają progresywną formułę, dyktując trendy, nie podążając za nimi. Stawiają na emocje, nie efekciarstwo. Czy to na przełomowym „The Congregation”, czy na kochanym przez fanów „Bilateral”, czy na którymkolwiek z późniejszych krążków – są jedyni w swoim fachu.

https://www.facebook.com/leprousband
https://www.instagram.com/leprousofficial