Skip to main content
days
hours
min
sec
date & time: Monday, 26 August 2024, 19:00
Venue: Progresja – Main Stage
address: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
price: 189-220 PLN *the final price may include a service fee
organizer: Winiary Bookings
genre: Indie, Folk, Blues
time table:
19:00 - wejście
20:00 - start

Cat Power powraca po 11 latach do Polski! Chan Marshall wystąpi 26 sierpnia w warszawskim klubie Progresja na jedynym koncercie w naszym kraju, podczas którego zrekonstruuje legendarny set Boba Dylana z 1966 roku.

Cat Power to jedna z najważniejszych songwriterek XXI wieku, która swoją działalnością utorowała drogę dla takich artystek jak Mitski, Snail Mail czy Angel Olsen. O wyjątkowym charakterze jej twórczości świadczą m.in. albumy: “What Would the Community Think” (1996), który odzwierciedla inspiracje nowojorską sceną rocka eksperymentalnego, czy będące zachowane już bardziej w klimatach foklu, bluesa czy soulu “Moon Pix” (1998) oraz “The Greatest” (2006). Marshall jest również niezwykle uzdolniona pod kątem interpretowania cudzej twórczości, co możemy usłyszeć na płytach “The Covers Record” (2000), “Jukebox” (2006) i “Covers” z 2022. W zeszłym roku artystka podzieliła się ze światem wydawnictwem koncertowym ze słynnej Royal Albert Hall, gdzie odwzorowała słynny występ Boba Dylana sprzed blisko 60 lat. Wydarzenie, które przez lata znane było jako “Royal Albert Hall Concert”, a w rzeczywistości odbyło się w Machester Free Trade Hall (co było wynikiem błędnie zatytułowanego, bootlegowego nagrania) zostało zrekonstruowane przez Cat Power w unikalny dla niej, emanujący siłą i wrażliwością sposób. Pod koniec sierpnia Amerykanka wystąpi z tym repertuarem w stołecznej Progresji i bez wątpienia jest to wydarzenie, którego nie należy przeoczyć.

CAT POWER sings Dylan The 1966 Royal Albert Hall Concert

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat.pl, Eventim Polska, Ebilet, Ticketmaster Polska, Progresja

Wstęp na koncert 13+ za pisemną zgodą rodzica. Poniżej 13 lat, wymagana obecność pełnoprawnego opiekuna.

CAT POWER (USA) – indie, folk, soul, blues
https://www.facebook.com/CatPowerSun
https://www.instagram.com/catpowerofficial