Progresja Cafe czynna tylko w czasie koncertów
Bilety do nabycia stacjonarnie w biurze Progresji oraz w trakcie koncertów w barze Progresja Cafe

Rykarda Parasol [USA] / Stefski&Hutch

Rykada_web_mini
adres:Progresja - Fort Wola 22
data:11/11/2015
otwarcie bram:19:00 (szczegóły poniżej)
scena/klub:NOISE STAGE
bilety:
przedsprzedaż - 35 PLN | w dniu - 45 PLN

19:00 drzwi
19:30-20:00 – Stefsky & Hutch
20:20–22:00 – Rykarda Parasol

Rykarda Parasol to nie pseudonim ani nazwa zespołu, tak naprawdę nazywa się amerykańska wokalistka o europejskim rodowodzie (córka szwedzkiej emigrantki i polskiego Żyda ocalałego z Holocaustu).
Rykarda pochodzi z San Francisco, gdzie w 2003 roku założyła własny zespół, z którym nagrała pierwszą EPkę „Here She Comes”. Pierwszy pełnowymiarowy album „Our Hearts First Meet” (2006) trafił do Europy w 2008 r. dzięki zasłużonej oficynie wydawniczej Glitterhouse. Kolejny album, wydany w 2009 r. „For Blood and Wine”, ugruntował silną pozycję Rykardy jako artystki samodzielnej i konsekwentnej.

Związki Rykardy z Polską pogłębiły się, odkąd Artystka nawiązała stałą współpracę z supergrupą „Heart and Soul”. Zespół, stworzony przez muzyków znanych formacji (L.Stadt, Agressiva 69, Made In Poland, Cool Kids of Death), zaprosił Rykardę do nagrania EP „Heart and Soul” (2011). Ich wspólne dzieło zbiera doskonałe recenzje, nic więc dziwnego, że zachęcony ciepłym przyjęciem zespół nagrał pełnowymiarowy album „Heart and Sould Presents Songs of Joy Division”, na którym Rykarda zaśpiewała w utworze „Decades”.

Trzecia płyta, „Against the Sun”, ukazała się w Polsce w 2013 r. nakładem Warner Music Poland. Album w formacie CD dostępny jest w Polsce, USA, Austrii, Holandii, Belgii i Luksemburgu.

W maju 2015 r. Rykarda Parasol skończyła nagrywać czwarty studyjny album „The Color of Destruction”, który ukazał się na rynku 18.09.2015. Pod względem instrumentalnym i aranżacyjnym jest to najbardziej rozbudowane dzieło w całym dorobku Rykardy Parasol. Poza standardowymi instrumentami (bas, gitara akustyczna, perkusja, fortepian) usłyszymy bogatą mozaikę brzmień wiolonczeli, skrzypiec, trąbki i fletu – a także zaproszonych do gościnnego udziału dwóch amerykańskich wokalistów z Zachodniego Wybrzeża – Dante Aliano White’a (odpowiedzialnego m.in. za remix Your Arrondisement or Mine) i Barta Davenporta. Pod względem lirycznym jest to najbardziej dojrzały zbiór tekstów, jaki wyszedł spod pióra autorki, porównywanej nie raz do L. Ferlinghettiego, W. Faulknera czy Christiny Rossetti.

Rykarda Parasol dzieliła scenę z m.in. takimi wykonawcami, jak: Frank Black, Asaf Avidan, And You Will Know Us By The Trail of Dead, Jolie Holland, Jonette Napolitano. Występowała na wielu ważnych festiwalach, takich jak SXSW, The Hardly Strictly Bluegrass Festival, Popkomm czy Heineken Opener.

bilet-rykarda


Bilety dostępne przez: progresja.com, progresja.nuplays.pl
REZERWACJA / ZAKUP BILETU

Możliwość rezerwacji online jest w tym momencie zawieszona.