Progresja Cafe czynna tylko w czasie koncertów
Bilety do nabycia stacjonarnie w biurze Progresji oraz w trakcie koncertów w barze Progresja Cafe

Order – nowy zespół muzyków Mayhem i Cadaver [Norwegia] / Pyorrhoea

order2 presse promo
adres:Progresja - Fort Wola 22
data:24/06/2014
otwarcie bram:19:30
scena/klub:NOISE STAGE
bilety:
przedsprzedaż - 69 PLN | w dniu - 80 PLN

ORDER

To było nieuniknione. Latem ubiegłego roku, nadszedł właściwy czas na powtórny Armagedon. Tym razem poprzez ORDER. Tego lata czterech mężczyzn przywróci PORZĄDEK!
Wyznaczonych do tego zadania zostało czterech muzyków, którzy tworzyli pierwszą falę norweskiego Black / Death Metalu:

Perkusja – Manheim – z Mayhem
Wokal – Billy Messiah – z Mayhem
Gitara – Anders Odden – z Cadaver
Bas – Rene Jansen – z Cadaver

Po kilku miesiącach prób, Order z dumą ogłasza gotowość do swojego pierwszego koncertu w historii. Jaka okazja byłaby lepsza na objawienie się Norwegów w nowej odsłonie niż najkrótsza noc w roku i jakie miejsce byłoby lepsze do tego celu niż Progresja Music Zone!

PYORRHOEA

PYORRHOEA powstała w połowie 2001 roku z inicjatywy Cypriana i Andy Blakk’a.
Pierwotny skład zespołu to:
Cyprian (m.in. Conquest Icon, ex – Hate ex – Devilyn) – bas
Andy Blakk (m.in. Conquest Icon, Empheris) – gitara/wokal
Daray (m.in. Dimmu Borgir, Vesania, Hunter, ex – Vader) – perkusja
Analripper (m.in. ex – Sphere, ex – Revelation Of Doom) – wokal

W czerwcu 2002 w białostockim Hertz Studio, zespól zarejestrował promo, utrzymane w klimacie intensywnego death/grind. Drugi gitarzysta A.D.Gore (m.in. Centurion, ex – Anticipate) dołączył do zespołu w listopadzie 2002.

Na przełomie listopada i grudnia 2003, ponownie w studio Hertz, Pyorrhoea rejestruje swój debiutancki album „Desire for torment”. Masteringiem zajmuje się Bartosz Trojanowski (Cicatrix). Krążek zawiera 14 utworów szybkiego i intensywnego death/grindu. Zespól podpisuje umowę z Empire Records.

W międzyczasie zespół opuszcza Andy Blakk, jego miejsce zajmuje Max. Z początkiem 2004 w związku z tymczasowa nieobecnoscią perkusisty Daraya jego funkcję przejmuje Desecrate (m.in. Naamah czy Gortal). W połowie 2004 roku zespól opuszcza Max, Pyorrhoea niemal do końca roku 2004 gra na jedna gitarę.

Na przełomie listopada i grudnia 2004 skład zespołu zasila drugi gitarzysta Lukas (ex – Sphere, ex – Abused Majesty). Pyorrhoea rusza na swoja pierwszą trasę koncertową po Polsce – Days Of Destruction Tour 2004. Oprócz Pyorrhoea udział biorą Decapitated, Hate i Abused Majesty. Z początkiem 2005 r. zespól opuszcza Daray, na jego miejsce oficjalnie zostaje przyjęty Desecrate. Niedługo potem z zespołu odchodzi wokalista Analripper a stanowisko gardłowego w zespole obejmuje Chryste (Gortal). W marcu 2005 zespól bierze udział w jednym z największych europejskich festiwali metalowych METALMANIA.
W lutym 2006 w studio Hertz odbywa się sesja nagraniowa na drugiego LP „The Eleventh: Thou Shalt Be My Slave”. CD ukazuje się nakładem Empire Records.

Na początku 2007 roku perkusista Desecrate zostaje zastąpiony przez Amona (m.in. ex – Revelation Of Doom czy Method. Od 2008 roku zespół prowadzi działalność koncertową, występując m.in. na festiwalu Obscene Extreme 2008.
W 2012 zespół rejestruje materiał na trzeci LP „I Am The War”. Płyta ukazuje się nakładem Crush The Soul Records w listopadzie 2013 roku. Niedługo po nagraniu albumu funkcji wokalisty rezygnuje Chryste, a jego obowiązku przejmuje A.D.Gore. W listopadzie 2014 roku zespół rusza w kolejną ogólnopolską trasę w towarzystwie Hate, Vedonist, Banisher i Gnida.

Skład zespołu:
A.D.Gore: wokal
Cyprian: bas
Lukas: gitara
Amon: perkusja

Dyskografia:
Promo 2002 – Demo 2002
Desire For Torment – Empire CD 2004
The Eleventh: Thou Shalt Be My Slave – Empire CD 2006
I Am The War – Crush The Soul CD 2013

Strona internetowa: www.pyorrhoea.org
Facebook: www.facebook.com/pyorrhoea


REZERWACJA / ZAKUP BILETU

Możliwość rezerwacji online jest w tym momencie zawieszona.