Progresja Cafe czynna tylko w czasie koncertów
Bilety do nabycia stacjonarnie w biurze Progresji oraz w trakcie koncertów w barze Progresja Cafe

Norwegian Metal – in Concert – wystawa Ambasady Królestwa Norwegii

wystawa_wernisaz
adres:Progresja - Fort Wola 22
data:24/06/2014
otwarcie bram:18:30
scena/klub:PROGRESJA CAFE
bilety:
przedsprzedaż - PLN | w dniu - PLN Wstęp na specjalne zaproszenie.

Attila_Csihar_Mayhem_Norwegian_Metal_pressAmbasada Królestwa Norwegii oraz Progresja Music Zone zapraszają 24 czerwca na pierwszą w Europie wystawę fotografii koncertowej Per’a Ole Hagena pt. „Norwegian Metal – in Concert”, tryskającą siłą mroźnych północnych brzmień. Po wernisażu na Main Stage po raz pierwszy wystąpi najnowszy muzyczny projekt Andrew Oddena z kultowego Satyriconu – Order!

Norwegian Metal – in Concert to wystawa, która obejmuje 40 zdjęć najbardziej znanych norweskich zespołów m.in.: Dimmu Borgir, Satyricon, Enslaved, Mayhem, Immortal, 1349. Podczas wernisażu pojawią się obok autora zdjęć muzycy zespołu Order.
Norwegia jest dumna ze swojego wkładu w powstanie takiego gatunku jak black metal. Kraj jest znany na całym świecie z doskonałej sceny muzycznej, jej mitycznego klimatu, prowokacyjnego charakteru i silnej ekspresji.

Metal jest uważany za jedno z największych norweskich eksportowych dóbr kulturalnych z takimi zespołami jak m.in. Satyricon, Immortal, Dimmu Borgir i Mayhem, których koncerty przyciągają rzesze fanów na całym świecie. Wielbiciele tego gatunku znajdują się na wszystkich kontynentach. Ma on też oddanych miłośników w Polsce. Fascynacja norweską muzyką metalową jest również ważnym powodem, dla którego niektórzy młodzi ludzie zdecydowali się uczyć języka norweskiego i podróżować do tego kraju.
Popularność muzyki blackmetalowej wynika częściowo z mrocznego brzmienia, częściowo z show jakie budowane jest na scenie podczas koncertu. Towarzyszy jej także wiele stereotypów dotyczących artystów. Poprzez wystawę fotografii “Norwegian Metal – in Concert” Ambasada Królestwa Norwegii wraz z klubem Progresja Music Zone zachęca do odkrywania norweskiej muzyki metalowej jako części kultury kraju. Zapraszamy miłośników muzyki, ale także wszystkich interesujących się fotografią koncertową i sztuką, a także miłośników Norwegii. Organizatorzy pragną rzucić trochę światła na tajemniczych blackmetalowych artystów. Fotograf pokazuje muzyków nie tylko z perspektywy sceny. Okazuje się, że Ci, których możemy zobaczyć w blackmetalowym image’u podczas koncertu, są także np. nauczycielami, naukowcami, oddanymi rodzicami i góralami.

Promocja takiej muzyki przez Ambasadę Królestwa Norwegii może wydawać się nieco zaskakująca, jednak dyplomaci widzą jak wielkim zainteresowaniem cieszy się ten gatunek, dlatego też docenia wkład muzyków w budowanie kulturalnego wizerunku kraju. Co ciekawe Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Norwegii organizuje specjalne wykłady poświęcone norweskiemu metalowi na świecie, przeznaczone dla młodych dyplomatów. Ambasada Królestwa Norwegii w Polsce jest pierwszą, która organizuje tak dużą i poważną wystawę poświęconą norweskiej muzyce.

O autorze zdjęć:

Per Ole Hagen jest pochodzącym z Oslo doświadczonym artystą zajmującym się fotografią koncertową. Dzięki swojemu doświadczeniu jako dziennikarz, krytyk muzyczny, muzyk, wykładowca, dyrektor muzyczny w Norwegian Broadcasting Corporation, współpracował z muzykami różnych gatunków. Przez ostatnie 5 lat podróżował po Norwegii, fotografując koncerty muzyki blackmetalowej. Wśród odwiedzanych przez niego imprez znalazł się choćby największy festiwal w kraju „Inferno”.

Fotograf pojawi się na wystawie w towarzystwie Andrew Oddena (znanego choćby z Satyriconu). Będzie można z nimi porozmawiać podczas wernisażu. Po otwarciu wystawy na Main Stage w Progresji wystąpi najnowszy projekt muzyczny Oddena „Order”. Na scenie zobaczymy członków Mayhem, Cadaver, Satyricon.

Blog fotografa:
http://artistpicturesblog.com

Wstęp na wernisaż na specjalne zaproszenie.