Progresja Cafe czynna tylko w czasie koncertów
Bilety do nabycia stacjonarnie w biurze Progresji oraz w trakcie koncertów w barze Progresja Cafe

Kiasmos [Islandia] / SOTEI

news-15-03-kiasmos
adres:Progresja - Fort Wola 22
data:15/04/2016
otwarcie bram:19:00 (szczegóły poniżej)
scena/klub:MAIN STAGE
bilety:
przedsprzedaż - od 79 PLN | w dniu - PLN

Kiasmos w Progresji – jedyny koncert w Polsce!

Progresja Music Zone zaprasza na pierwszy w Polsce klubowy koncert supergrupy Kiasmos. Ólafur Arnalds i Janus Rasmussen (Bloodgroup) wystąpią w Warszawie 15. kwietnia.

19:00 – drzwi
21:15 – SOTEI
22:00 – Kiasmos

Kiasmos to projekt specjalizującego się w nastrojowym ambiencie Islandczyka Olafura Arnaldsa, kompozytora, multiinstrumentalisty, zdobywcy BAFTA, który od lat czaruje publiczność na całym świecie. Artysta współpracował m.in. z Nlsem Frahmem, czy Alice Sarą Ott. Jego Kompozycje były wykorzystane w ścieżkach dźwiękowych do produkcji takich, jak „Igrzyska Śmierci”, „Kolejny Szczęśliwy Dzień”, czy „Broadchurch”. Projekt dopełnia pochodzący z Wysp Owczych znany z Bloodgroup Janus Rasmussen, który w swoim dorobku ma także współpracę m.in. Guðrið Hansdóttir.

Arnalds wniósł do projektu swoje zamiłowanie do minimalistycznego pianina połączonego z elektroniką, natomiast Rasmussen fascynację electro-popem.

Choć Panowie rozpoczęli swoją współpracę w 2009 roku, na pierwsze efekty studyjne fani musieli jednak trochę poczeka
. Ich EP-ka Throw pojawiła się na rynku dopiero po trzech latach wspólnego grania, a debiutancki album zatytułowany Kiasmos został wypuszczony zaledwie w 2014 roku.

„Projekt Kismos powstał w 2009 roku, ale ze względu na różne inne działania nie mieliśmy czasu, żeby zebrać się, usiąść w studio i napisać taki materiał jaki chcieliśmy. Dopiero w 2014 roku nadarzyła się ku temu okazja. Rezultat nas nieco zaskoczył. Album jest głębszy i bardziej emocjonalny niż sobie pierwotnie wyobrażaliśmy, ale to jest piękne, kiedy widzi się, że jest się zdolnym do stworzenia czegoś takiego” – mówi Janus Rasmusse.

Fani nie czekali daremnie. To co otrzymali okazało się doskonałą harmonią między indywidualnościami zbudowanymi na akustycznych brzmieniach (Arnalds) i zamiłowaniem do synth-heavy electro popu (Rasmussen).

Artyści tworząc nową estetykę muzyczną skupili się nie tylko na swoich indywidualnych preferencjach, ale przede wszystkim na punktach wspólnych, opierając swoją współpracę na fascynacji elektroniką. Album, który nagrali w Rejkiawiku w nowym studio Arnaldsa zawiera zarówno ścieżki nagrane na instrumentach akustycznych jak i syntezatorach. Usłyszymy na nim także automaty perkusyjne i delaye obok żywej perkusji, kwartetu smyczkowego czy fortepianu. Całość jest tak skomponowana, że idealnie nadaje się zarówno do słuchania w domowym zaciszu jak i do wykonań koncertowych.

„Postanowiliśmy nagrać ten album od podstaw, tak żeby w efekcie stał on się jedną całością, a nie zbiorem pojedynczych utworów. Bardzo się cieszę, że miałem okazję nagrać materiał, którym mogłem zbadać nowe muzyczne terytoria, inne niż te, do których przywykłem. W swojej dotychczasowej pracy sięgałem już po elektronikę, ale jeszcze nigdy nie miałem szansy nagrać w pełni elektronicznego albumu jak w tym przypadku” – mówi Ólafur Armalds.

Po sukcesie debiutanckiego albumu w 2015 roku ukazały się dwie EP-ki: „Looped” (kwiecień 2015) i „Swept” (listopad 2015). Wszystkie produkcje zostały wydane przez Erased Tapes, która w świat wypuściła krążki m.i Nilsa Frahma, Douglasa Dare’s, czy solową twórczość Arnaldsa

Utwory z Looped zostały zinterpretowane przez znakomitego brytyjskiego producenta Dauwda i ukraińskiego wirtuoza fortepianu Lubomyra Melnyka, natomiast kawałek Swept z EP-ki o tym samym tytule został zremiksowany przez berliński Tale of Us.

K03

Patroni medialni:
K Mag, Lajf Magazine, Brand New Anthem, Muno, Aktivist, Music is


Bilety dostępne przez: progresja.com, w Empikach, przez eventim.pl, biletomat.pl

BILET KOLEKCJONERSKI

Bilet kolekcjonerski to bilet z limitowanej serii.

Od biletu „zwykłego” odróżnia go atrakcyjna forma graficzna. Każdy egzemplarz ma też swój własny niepowtarzalny numer.

Bilety kolekcjonerskie można nabyć tylko w Progresji oraz przez stronę www.progresja.com, a także w wybranych punktach sprzedaży stacjonarnej.

UWAGA!

Bilet kolekcjonerski to nie bilet personalizowany. Na tym bilecie nie można dodać swojego zdjęcia.

BILET PERSONALIZOWANY

Tylko w Progresji możesz zamówić bilet, który będzie jedyny w swoim rodzaju, tylko dla Ciebie!

Prześlij nam swoje zdjęcie, avatar lub inną grafikę, którą chciałbyś zamieścić na swoim bilecie. Po opłaceniu biletu prześlij nam zdjęcie (nie później niż na 10 dni przed koncertem) oraz swoje imię wraz z wygenerowanym numerem rezerwacji. Na bramce będzie czekał na Ciebie bilet kolekcjonerski z Twoim zdjęciem!

Wszystkie materiały należy przesłać na adres: promocja@progresja.com w mailu powinny się znaleźć: zdjęcie + imię + numer rezerwacji + dowód wpłaty
REZERWACJA / ZAKUP BILETU

Możliwość rezerwacji online jest w tym momencie zawieszona.