Progresja Cafe czynna tylko w czasie koncertów
Bilety do nabycia stacjonarnie w biurze Progresji oraz w trakcie koncertów w barze Progresja Cafe

HammerFall [Szwecja] / Gloryhammer [Wielka Brytania] / Lancer [Szwecja]

hammerfall_mini
adres:Progresja - Fort Wola 22
data:04/02/2017
otwarcie bram:19:00 (szczegółowy plan wydarzenia wkrótce)
scena/klub:MAIN STAGE
bilety:
przedsprzedaż - 90 PLN | w dniu - 100 PLN

Knock Out Productions przedstawia: jedyny Polski koncert mistrzów powermetalowej rycerskości i odważnych eksperymentatorów (powermetalowy album o zombi? Proszę bardzo!) – HammerFall. Szwedzka formacja wystąpi 4 lutego w warszawskiej Progresji.

HAMMERFALL (Szwecja) power metal, heavy metal:

Jeden z czołowych przedstawicieli power metalu rozpoczął działalność w 1993 roku, w mieście, które dla szeroko pojętego ostrego grania ma znaczenie szczególne, Göteborgu. Przez skład Hammerfall przewinęli się muzycy, którzy współpracowali z Dark Tranquillity, In Flames, czy zespołem Yngwiego Malmsteena. Twórcą formacji jest świetny gitarzysta, mający serbskie korzenie Oscar Dronjak. Od połowy lat 90. dzielnie wspiera go znakomity wokalista Joacim Cans. Niedługo po tym, jak dołączył on do Hammerfall, zespół nagrał kapitalny debiut „Glory To The Brave” (1997), będący niczym świeży powiew na dość nijakiej i przewidywalnej scenie powermetalowej. Jeszcze lepsze wrażenie zrobiła druga płyta, „Legacy Of Kings” (1998). Obydwa materiały zaliczane są dziś do klasyki gatunku, podobnie jak pochodzący z 2000 roku album „Renegade”.

Późniejsze lata to wzrost renomy Hammerfall, kolejne świetne albumy, a także zmiany w składzie. W obecnym wcieleniu szwedzkiej kapeli lata 90. XX wieku pamiętają Oscar, Joacim i basista Fredrik Larsson, który w 2007 roku powrócił do kolegów po 10-letnim rozbracie. Ostatnią pozycją w dorobku Hammerfall wciąż jest wydany w 2014 roku album „(r)Evolution”, który był numerem jeden w szwedzkim notowaniu płyt, a na czwartej pozycji uplasował się w Niemczech. Ale to się zmieni w listopadzie 2016 roku. Na ten miesiąc zapowiedziana jest premiera dziesiątej studyjnej płyty szwedzkiej formacji. I zapewne znów fani dostaną przepyszną porcję muzyki powstałej z połączenia Helloween, Iron Maiden i Manowar. 
Sprawdź, jeśli lubisz: Helloween, Nocturnal Rites, Manowar, Edguy, Dream Evil…

http://www.hammerfall.net
https://web.facebook.com/hammerfall

GLORYHAMMER (Wielka Brytania) symfoniczny power metal:

Fantasy, science fiction plus mity i legendy to twoja zajawka? Lubisz to z epickim podkładem muzycznym? Jeżeli na obydwa pytania padła odpowiedź twierdząca, koniecznie sięgnij po nagrania istniejącego od 2010 roku szkockiego zespołu Gloryhammer. Dodatkową zachętą niech będzie fakt, że potomek wspaniałej niemieckiej szkoły powermetalowej, zrodzony został dzięki inicjatywnie znanego z Alestorm klawiszowca Christophera Bowesa.
Hammerfall byle kogo na support nie wybiera. Szwedzka legenda w samych superlatywach wypowiada się o młodszych kolegach z Gloryhammer. „Ich epicka, potężna muzyka będzie doskonałym wprowadzeniem do naszego koncertu” – mówił gitarzysta Hammerfall Oscar Dronjak. Szkoci wciąż promują koncepcyjny album „Space 1992: Rise Of The Chaos Wizards” z 2015 roku. Będzie szansa, aby odlecieć na chwilę do świata czarowników, czarownic, odległych światów, futurystycznych opowieści.
Sprawdź, jeśli lubisz: Grailknights, Rhapsody of Fire, Avantasia, Alestorm, Fairyland…
http://www.gloryhammer.com/
https://www.facebook.com/gloryhammer/

LANCER (Szwecja) heavy metal, speed metal, power metal:

Połączcie sobie w myślach stary Helloween, Edguy, Gamma Ray i Iron Maiden, a dostaniecie muzykę, którą gra istniejący od 2009 roku szwedzki Lancer. Gra na poziomie, którego wymienione legendy na pewno by się nie powstydziły. Nie będzie to nikogo dziwić, gdy doda się informację o tym, że członkowie kapeli poznali się podczas studiów na akademii muzycznej w miejscowości Arvika. Okazało się, że Sebastian Pedernera (perkusja), Fredrik Kelemen (gitara), Peter Ellström (gitara) i Isak Stenvall (wokal) dzielą podobne fascynacje, a do tego mają ochotę dać temu wyraz poprzez zespół. W 2012 roku nastąpiła jedyna zmiana w Lancer, oryginalnego basistę Björna Svenssona zastąpił grający do dziś Emil Öberg.
Debiutancka EP-ka „Purple Sky” dała Lancer kontrakt płytowy, spowodowała też zachwyt kochających power metal Japończyków. Po niej przyszły imienny debiut z 2013 roku i młodszy o dwa lata album „Second Storm”, którym zachwycili się recenzenci. Niektórzy określali wręcz Lancer zespołem, który niebawem wkroczy na tron power metalu. W 2016 roku szwedzka kapela została złowiona przez Nuclear Blast i dla tej wytwórni powstaje trzeci materiał. Płyta „Mastery” ukaże się w styczniu 2017 roku, a piosenki z niej w wersji live usłyszycie podczas lutowej wizyty Lancer w Polsce.
Sprawdź, jeśli lubisz: Helloween, Edguy, Gamma Ray, Iron Maiden, Blind Guardian…
http://www.lancermetal.com/
https://www.facebook.com/lancermetal/

Zaprasza Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprodBILET KOLEKCJONERSKI

Bilet kolekcjonerski to bilet z limitowanej serii.

Od biletu „zwykłego” odróżnia go atrakcyjna forma graficzna. Każdy egzemplarz ma też swój własny niepowtarzalny numer.

Bilety kolekcjonerskie można nabyć tylko w Progresji oraz przez stronę www.progresja.com, a także w wybranych punktach sprzedaży stacjonarnej.

UWAGA!

Bilet kolekcjonerski to nie bilet personalizowany. Na tym bilecie nie można dodać swojego zdjęcia.


UWAGA! Apelujemy o kupowanie biletów na koncerty odbywające się w Progresji WYŁĄCZNIE w autoryzowanych punktach sprzedaży. Informujemy, że kupując bilety od osób umieszczających oferty odsprzedaży na Facebooku możecie Państwo zostać oszukani – ryzykujecie w ten sposób kupno fałszywych wejściówek, które uniemożliwią Państwa wejście na koncert. Klub nie ponosi odpowiedzialności za fałszywe bilety zakupione przez Państwa innymi kanałami niż te, które sami podajemy.


REZERWACJA / ZAKUP BILETU

Rodzaj biletu Cena Biletów
kolekcjonerski
100 PLN w dniu koncertu
90.00 PLN

Jeżeli nie posiadasz u nas konta, prosimy o wypełnienie poniższych pól.


Płatność wyłącznie przelewem bankowym.

Rezerwacja biletów oznacza akceptację wszystkich punktów regulaminu klubu oraz sprzedaży biletów.