Progresja Cafe czynna tylko w czasie koncertów
Bilety do nabycia stacjonarnie w biurze Progresji oraz w trakcie koncertów w barze Progresja Cafe

30 listopada warszawska Progresja obchodzi swoje 11. urodziny. Będą wspominki, spotkania z osobami, które tworzyły historię klubu, a także 2 wspaniałe koncerty zaprzyjaźnionych z nami zespołów: Tides From Nebula i Blindead.

Hasło przewodnie imprezy: Music After All

11 lat na rynku muzycznym, ponad 2000 koncertów zorganizowanych w Warszawie, 4 sceny: Main Stage, Noise Stage, Cafe i Hala Koło. Największe gwiazdy, najlepsze granie – takie rzeczy tylko w Progresji!!!

Jednak Progresja to przede wszystkim ponad dekada współpracy wspaniałych ludzi, muzyczne odkrycia, koncerty gwiazd, szansa na zaistnienie młodych kapel i doskonała atmosfera.

Rok temu Klub Progresja przekształcił się w Progresja Music Zone i zmienił swoją siedzibę. Jeszcze bardziej otworzył się na kolejne gatunki muzyczne pojawiające się na światowej scenie. Coraz więcej agencji koncertowych współpracuje z Progresją, coraz więcej muzyków chce grać właśnie u nas.

Z tej okazji zapraszamy Was na pierwszą taka imprezę urodzinową. Zgodziły się zagrać podczas niej dwa nasze bardzo lubiane i zaprzyjaźnione z nami zespoły: Tides From Nebula i Blindead.

Przed koncertem zapraszamy przedstawicieli prasy na konferencję prasową, a po koncercie wszystkich chętnych na afterparty w rytmie Progresji, czyli największe hity z naszych scen: od jazzu, przez rock, po nowe odkrycia. Będą także upragnione przez Was zapewne koszulki i cała masa innych atrakcji.

Dziennikarzy zainteresowanych konferencją prasową prosimy o kontakt: promocja@progresja.com
Urodzinowo grają dla Progresji:

Tides From Nebula

tfnPo wydaniu nagrań LIVE SESSIONS i wypuszczeniu całej dyskografii na winylu TFN skupiło się na przygotowaniach do najdłuższej trasy koncertowej w swojej karierze.
Ponad 50 koncertów, 3 miesiące, 16 krajów, 2 kontynenty.
TFN jest pierwszym instrumentalnym rockowym zespołem, który zagrał trasę po Indiach.
Następnie między 17. października a 8. listopada zagrał europejską trasę u boku After the Burial, Monuments i Circles.

TFN postanowiło, że powróci do korzeni i na nadchodzących polskich koncertach skupi się na energetycznej stronie swojej twórczości, setlista będzie dynamiczna i obejmować będzie wszystkie trzy albumy. Na specjalnym rozgrzewkowym koncercie 12. października w Nakle nad Notecią zespół przedstawił nową produkcję koncertową i nowe brzmienie.

Gościem na 4 koncertach trasy był Krzysztof Zalewski, na pozostałych zagra zespół Besides. Finałowy koncert trasy to spotkanie na jednej scenie TFN i Blindead podczas 11. urodzin warszawskiej Progresji.

Magnetyczna aura zespołu, post rockowy ciężar oraz zwarte kompozycje z pewnością przyciągną liczne rzesze fanów. Muzycy nie próżnują i co rusz prezentują słuchaczom nowinki ze swojego obozu. Z końcem sierpnia ukazało się niezależne wydawnictwo „Live Sessions”, prezentujące nagrania zarejestrowane w prywatnym studiu zespołu.

Zespól Tides From Nebula został założony na początku 2008 roku przez Adama Waleszyńskiego, Macieja Karbowskiego, Przemka Węgłowskiego i Tomasza Stołowskiego. Debiutancki album ‘Aura’ wydany w marcu 2009 i od razu został bardzo entuzjastycznie odebrany zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, zebrał bardzo wysokie noty w prasie polskiej jak i zagranicznej. Tygodnik PRZEKRÓJ w podsumowaniu muzycznym roku 2009 uznał album AURA jednym z 10 najlepszych polskich albumów 2009 roku. Zespół w mgnieniu oka stał się najważniejszym polskim zespołem post-rockowym i jednym z najlepszych „towarów eksportowych” w Polsce. Zyskał też opinię wyśmienitego zespołu koncertowego..

Drugi album formacji pt. “Earthshine” miał swoją premierę 9 maja 2011 r. Materiał na druga płytę powstał w pierwszej połowie 2010 roku, do realizacji całego przedsięwzięcia przyłączył się, w roli producenta, Zbigniew Preisner. Realizacją nagrań zajął się Rafał Smoleń. Na początku października 2013 ukazał sie kolejny krążek zespołu „Eternal movement”. Ukazał on inną, nieco szybszą, stronę muzyki spod znaku TFN. Potwierdził natomiast, że muzycy śmiało mogą konkurować z plejadą gwiazd europejskiego rocka alternatywnego.

Blindead

IMG_1864Blindead już dawno udowodnili, że mają swoją tożsamość. Pokazując autorskie spojrzenie na muzykę łączącą post metal, alternatywny rock, muzykę ilustracyjną i nowoczesną elektronikę nie ograniczają się do jednej konwencji i wymykają się oczywistym schematom.

Tworzą muzykę dojrzałą, przepełnioną niezwykłą wrażliwością i jednocześnie zaangażowaną. Muzykę,która na koncertach często stanowi ścieżkę dźwiękową do filmowych wizualizacji Romana Przylipiaka. Ten element występów realizują w bardzo oryginalny sposób będący tym samym uzupełnieniem ich koncepcyjnych albumów.
Ostatnie wydawnictwo, płyta „Absence” przyniosła zmianę kursu i po raz kolejny pokazała odwagę zespołu do muzycznych eksperymentów.